Boicot Antena 3


Musafir

/ #838

2016-02-28 19:22

Din cate am citit , din pacate maroritatea dintre sustinatorilor acestei petitii au probleme psihice , de ex.

Personalitatea antisociala (psihopatica sau sociopatica)

– aceste persoane ignora fara mila drepturile si sentimentele celorlalti
– ii exploateaza pe ceilalti in scopul unor castiguri materiale sau satisfactii profesionale (spre deosebire de persoanele narcisice care ii exploateaza pe ceilalti deoarece cred ca superioritatea lor ii indreptateste sa faca acest lucru)
– au toleranta scazuta la frustrare
– nu anticipeaza consecintele negative ale comportamentului lor antisocial si nu simt remuscari sau vinovatie dupa aceea
– aceste persoane pot explica logic si veridic comportamentul lor sau dau vina pe altii
– aceasta tulburare de personalitate este adesea asociata cu alcoolismul, dependenta de droguri, infidelitatea, promiscuitatea, esecul profesional, schimbarile frecvente de domiciliu si condamnarea la inchisoare
– tulburarea tinde sa se diminueze sau sa se stabilizeze cu varsta

Personalitatea narcisica
– persoanele se cred grandioase, au o senzatie exagerata de superioritate
– aceste persoane sunt extrem de sensibile la critica, nereusita sau infrangere
– cand se confrunta cu imposibilitatea de a-si satisface opiniile despre sine, ele se infurie sau devin depresive
– pentru ca se considera superioare, cred ca ceilalti le invidiaza si se simt indreptatite sa-i exploateze pe altii, ale caror nevoi sau pareri le considera mai putin importante

Si sa nu uitam de obsedatii de Antena 3.....vai si-amar.

Va compatimesc sincer, nici Balaceanca n-are ce sa va faca.