România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #153

2016-01-11 17:01

Sunt revoltată și răvășită visceral de situația cu care se confruntă familia Bodnariu. Este inadmisibil, intolerabil, ceea ce își permit să facă autoritățile norvegiene sub pretextul că se preocupă de protecția copiilor. Nu mă feresc de cuvinte, așadar, în opinia mea vorbim despre o smulgere a copiilor din sânul familiei, dar nu familie norvegiană, nicidecum, fiindcă acestea nu prea au copii, știut fiind faptul că natalitatea lor este extrem de scăzută, decăderea din drepturile parentale ale părinților naturali, înstrăinarea ireversibilă de familia naturală, pentru ca mai apoi, acești copii să fie asimilați, statistic, ca cetățeni norvegieni! Este un atac direct asupra nucleului familial, asupra drepturilor omului, asupra tuturor libertăților pe care acesta le are și nu trebuie tolerat sub nicio formă. Ar fi multe de spus...mă limitez însă, și mă rog la Dumnezeu ca demersul dvs. să ajungă la mintea și sufletul celor îndreptățiți să rezolve această imensă nedreptate făcută familiei Bodnariu, iar copilașii să se întoarcă cât mai repede lângă părinții lor naturali. Și, dacă s-ar putea, NICIODATĂ, NIMENI, să nu mai treacă printr-o asemenea dramă! Cine dorește copii, să își facă, să înfieze, dar nu să îi ia gata făcuți de la părinții naturali...ca să nu spun, să NU ÎI RĂPEASCĂ!!!