Sa facem o lege pentru Max, cainele erou


Musafir

/ #2431

2016-01-02 23:59

Sa facem dreptate acestor sufletele care sunt in stare sa ne iubeasca neconditionat si sa ne serveasca cu devotament, fara sa tradeze. Sa le tratam cu respectul cuvenit sa le oferim ceea ce merita. Sunt sigura ca au suflet si inima si sufera cand le tradam. Haideti sa facem cat mai repede ceva, cum ar fi mai multe adaposturi, imbunatatirea conditiilor la cele existente, ingrijitori iubitori de animale (verificati, ptr ca stiu ca unii vand mancarea cainilor), voluntariat. Nu cred ca mancarea ar fi o problema, se arunca atata sau expira multa. Chiar si finantare s-ar gasi. Trebuie doar bunavointa, mai putina nepasare si comoditate. Lumea ar fi mai buna si ne-am incarca cu energie pozitiva ! Foarte multi dintre noi, dorim din tot sufletul sa ajutam cat mai multe animale dar avem posibilitati limitate. Daca ar exista programe speciale si legi, s-ar implica mai multi oameni. Apropo, legea protectiei animalelor exista ? Ar trebui sa fie mai vizibila si mai hotarata ! Inchei, desi mai sunt multe de spus, important este ca s-a inceput. "Binecuvantati animale si copiii" (a fost un film).