Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

#COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

/ #45572 Re: Diculoiu nu mai e lider de sindicat la Oltchim

2015-11-30 22:20

#40852: - Diculoiu nu mai e lider de sindicat la Oltchim 

 

Diculoiu nu mai e lider de sindicat.

Viata Valcii  Mierc_uri 1 iulie 2015   scris de Gabi Bercea

 

După 20 de ani, Mihai Diculoiu şi-a dat demisia din funcţia de preşedinte al Sindicatului Liber Oltchim:
„Mi-am dat deja demisia. Am pregătit în urmă cu o lună şi jumătate alegeri, azi, pe 30 iunie, au avut loc alegeri şi începând de mâine (n.r.: azi) nu mai sunt preşedintele Sindicatului Liber Oltchim.
Acum, preşedinte este Sorin Marcu, vicepreşedinte cu probleme sociale este Adrian Comănescu şi vicepreşedinte cu probleme economice şi de secretariat este Mihaela Drăghici.
În decizia luată, în primul rând m-a determinat lipsa de unitate sindicală la nivelul societăţii, cu toate eforturile pe care le-am făcut de-a lungul acestei perioade, din 2012 până în prezent.
Un alt motiv este schimbarea de mentalitate a salariaţilor Oltchim, care în loc să-şi dorească o structură sindicală puternică, care să se lupte cu administratorii judiciari, speciali şi cu actuala conducere, preferă să adere la anumite sindicate pentru a obţine anumite avantaje materiale”, ne-a spus Mihai Diculoiu.