Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

gabriela

/ #1242 Re: Re:

2015-11-05 00:12

#1233: DANA S - Re:  

 din acest motiv si-a intors Dumnezeu fata de la noi...

suntem un popor nascut judecator, i-am luat Dreptului Judecator dreptul de a ne mai judeca la judecata de apoi...

imposcam in stanga si dreapta cu venin si minciuni...

spre deosebire de oamenii politici care au furat ca-n codru si s-au bucurat numai ei, noi vom avea o Catedrala... mandria rusilor este Kremlinul, cate biserici sunt, multe si toate poleite cu aur... Fratilor este CASA Domnului ...

mergeti in Rusia ... pomenirea unui singur nume timp de 40 de zile are un tarif clar 400 ruble, o familie formata din 5 persoane trebuie sa plateasca 2000 ruble (echivalentul a 50 Euro), in Romania in toate bisericile si manastirile in care am intrat ( si nu putine) nu mi s-a cerut un tarif ci mi s-a spus simplu cat puteti, iar cand nu am avut s-au rugat preotii biserici pentru mine fara a da un ban (momentan nu am serviciu, mi-a murit tatal - un leu nu mi s-a cerut la slujba de inmormantare, din contra parintele si oamenii bisericii m-au ajutat sa-mi inmormantez tatal, colectand bani sa platesc locul de veci si toate cheltuielile)

mergeti la biserica, participati la slujbe, apropiati-va de oamenii din biserica si veti vedea ca nu tot ceea ce auziti este adevarat