Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

/ #636

2015-11-04 17:53

Am semnat ptr ca preotii primesc de la stat 50 de milioane de euro ptr biserici,p3 cand copiii nostri primesc an total alocatii an valoare de 3,5 milioane de euro.Am semnat ptr copiii nostri.Ei sunt viitorul tarii noastre,nu preotii.Din cate stiu eu Domnul Iisus cand a fost pe pamant,nu avea biserici an forma de palate si nici masini bengoase.Slujea fara sa ia bani la lume si vindeca bolnavi fara sa ai judece ca au pacate.Am semnat ptr ca multi dintre ei stiu sa judece ca preoti ce sunt,ca ce a cautat acei tineri an acel club.Asa ceva nu se judeca ptr ca fiecare tanar si roman al nostru are placerea lui.Si mie ami place sa ascult unele melodii rock.Acei tineri au murit an chinuri groaznice si mai ales ca durerea ce au simtito este de neimaginat.Au murit nevinovati,iar acum tara noastra este patata de sange.Si abia este anceputu ptr ca mai sunt tineri ce se zbat antre viata si moarte an spitalele din bucurest.Ar trebui sa arda si sufletul an noi ptr ei.Ai rog pe toti preotii sa nu mai judece.Nu au voie.Si ei fac pacate.