SPUNE DA IMPOZITARII TUTUROR VENITURILOR BISERICII ORTODOXE!


Musafir

/ #337

2015-11-04 07:38

Am semnat aceasta petitie pentru ca slujitorii bisericii au ajuns sa faca ce vor cu banii si vietile noastre. Banii pe care Guvernul ii aloca bisericilor sunt banii nostri, ai celor care muncesc cinstit si ar trebui sa ne intrebe ce vrem sa facem cu ei. Eu vreau ca banii mei sa mearga la oameni si institutii care chiar au nevoie de ei. Nu aveam nevoie de Catedrala Neamului, aveam nevoie de scoli pentru viitorul neamului, de spitale pentru bolnavii neamului si de multe altele necesare romanilor. Am ajuns sa protejam raul, pe noi si pe copiii nostri cine-i protejeaza. Tinem cu violatorii, cu coruptii, cu bancile, dar cu noi cine tine? NIMENI. Sunt marcata de ceea ce s-a intamplat in acel club, dar aceste situatii pot apare peste tot si nu numai in cluburi. Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au plecat dintre noi si sa-i intareasca pe cei care sunt pe patul de spital si pe familiile lor. Dam bani bisericilor, dar spitalelor nu le dam aparatura si materiale pentru tratamente. Ne-au plecat multe valori din tara, au si ramas, dar ne vrem valorile inapoi. Ne-am saturat de corupti, hoti, violatori, ne vrem VALORILE INAPOI!.