Eroi naționali - Adrian Rugină, Claudiu Petre


Musafir

/ #375

2015-11-03 08:38

Mai sunt oameni adevarati pe lumea asta care dau tot ce pot pentru altii cand sunt la mare nevoie,fie si necunoscuti. Ei si-au dat propria viata pentru a salva alte vieti.Inima mea plange de bucurie si tristete in acelasi timp. De bucurie ca ei salvatorii,EROII au dat dovada de umanitate si sunt trista ca aceasta dovada a venit cu un pret mult prea mare. Dar,ce e frumos si Lui Dumnezeu I-I place,nu-i asa? Stiu ca Dumnezeu I-a primit cu mare drag in Imparatia Cerurilor. Sa le fie sufletele bune alaturi de ingeri,si Sa-i odihnească Bunul Dumnezeu în pace! Odihniti-va in in pace suflete de eroi bravi!
Da merita sa fie numiti eroi!!!!! TT ... Nu trebuie sa cunosti oameni in persoana, atunci cand se intampla asemenea necaz,plângi si plângi de durere pentru ca nimic nu e mai greu ca atunci cand cineva drag pleaca din aceasta lume. Plâng si eu pentru toti cei care au plecat de langa cei dragi lor,aprind o lumânare si ma rog ca sufletelele lor sa fie primite in Cer acolo unde nu este nici întristare nici suspin.