Manifestul pentru Dreptul la Educație - Cerem 6% din PIB pentru EDUCAȚIE!


Musafir

/ #187

2015-10-31 08:03

ma bucur fff mult ptr. aceasta ptitie , care parca se cerea singura . O tara fara educatie , sanatate , istorie si cultura este condamnata la mutilare si la pieire . Nu pot sa cred in ce stare de incultura poate fi aceasta tara , intrebind din loc in loc ce sarbatoreste la paste pe oameni in virsta de 40-60 de ani spunind ca nu stiu doar ca se da de pomana si primes pomana , ori cite picioare are sarpele si spun ca nu stiu ca nu se ocupa ei de asemenea lucruri . nu mai zic de felul cum se vb . in spatiul public la tv . si nu oricine prezentatorii tv . care vb. anagramat de fff multe ori si nu respecta pe invitatii din emisiune vb. peste ei , ori in timpul care dau un raspuns nu se asteapta ca ei sa termine si intervin cu o noua intrebare si celalalt raspuns ramine in suspans si asta in excesul de zel al prezentatorilor care vor sa arate ca sunt valorosi . Ma intreb de fff multe ori ce facutati au facut ori ce au invatat . Am o mare rugaminte , va rog sa urmariti emisiunile TV . si sa vedeti cum vb . cei care prezinta si cum putem noi privitorii sa-i suportam . daca se poate ar fi bine sa li se atraga atentia . Daca si eu am facut greseli va cer iertare . Va respect si va felicit !