STOP amenzilor ONJN!!!


Musafir

/ #126

2015-10-22 17:11

Daca ONJN s-ar fi deranjat sa actualizeze listele cu operatorii autorizati sau lista neagra conform legii, nu s-ar fi ajuns in situatia actuala. In data de 6 Oct. am sunat la ONJN, din cauza unor articole aparute in presa cu privire la nereguli legate de unele siteuri de jocuri online, intreband in mod expres care e situatia operatorului BET 365, reprezentanta ONJN mi-a spus sa joc fara griji pt. ca BET 365 are licenta si sa nu iau in serios ce apare in presa . Cand am intrebat de ce nu apare in lista operatorilor autorizati, mi s-a spus ca siteul nu a mai fost actualizat de cateva saptamani, dar ca se va actualiza in curand. A doua zi BET 365 apare in lista operatorilor autorizati la nr. 14,15 prin decizia 2168,2169/07.09.2015. Acest lucru arata seriozitatea acestei autoritati de supraveghere, care pare sa faca JOCURILE unor operatori (nu spunem care, sunt doar supozitii). Daca BET 365 si BWIN nu erau autorizate decat de la 01.10.2015, ONJN ar fi trebuit sa le puna pana la acea data pe lista neagra, dupa care le trecea pe lista cu operatori autorizati. Dar nu, ei au actualizat lista la 7 zile dupa ce a intrat in vigoare licenta BET 365.
P.S. Nici azi 22.10.2015 BET 365 nu apare pe lista neagra