DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #299

2015-09-20 13:29

Pentru ca m-am saturat de lichelismul si firea "descurcareata" a romanului, care niciodata nu respecta regulile decat de frica si daca are sefi duri si intransigenti. Pentru ca noi avem legi excelente, dar nu se aplica si tot comportamentul nostru e dupa "merge si-asa"... In tarile spre care ne uitam cu invidie si admiratie, nu, NU MERGE SI-ASA! Fiindca la noi totul e cu spagute, invarteli, niciodata nu facem pasi decisivi inainte. Am semnat petitia pentru ca tot ce se scrie in ea e aadevarat si mi-e rusine ca romanasii nostri care traiesc pe pielea lor asta, nu au taria nici de a recunoaste. Citeam undeva ca suntem invadati de sireini sau afgani! Aiurea! Noi nu suntem invadati de nimeni, nimeni nu vrea sa fie refugiat la noi si 1 din 5 imigranti care ajunge acum in Europa este sirian...! In schimb, duceti-va prin tarile nordice si vedeti cine sunt hotii, cersetorii de pe la scandinavi... Romanasii nostri dragi si scumpi, indiferent ca-s sau nu si rromi. Cine-s prostituatele si badantele Europei? Romancutele noastre mandre... Mai mult femei decat barbati de la sate au plecat la munca, fiindca domnii-s prea ocupati sa-si bea mintile-n carciumi! Tepes ne trebuie, nu Johannis! Tepes ar rezolva intr-un an si lenea si hotia si tot ce ne ucide si trage in jos!