DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #283 nu inseamna nu!

2015-09-13 23:28

Am semnat aceasta petitie pentru binele nostru, al tuturor, pentru ca eu stiu ce inseamna sa fii bolnav, sa suferi si sa nu ai bani, sa nu poti sa dai spagi, cunosc drame reale uriase cauzate de doctorii pe care nu-i intereseaza oamenii, afectiunile lor, ci doar banii. Am semnat pentru ca nu suntem toti bogati, patroni, nu ne permitem toti sa plecam afara ca sa ne tratam si consider ca statul ar trebui sa se preocupe de cetatenii lui,  de sanse egale pentru fiecare, sa isi faca ordine in batatura, nu sa exonereze spagarii de raspundere pentru pretentiile lor. Daca ii obliga mai nou si pe cei care nu au venituri sa plateasca asigurari de sanatate, fara a se intreba deloc daca au de unde, doresc ca fiecare medic, cadru medical prinsi cu un singur leu peste salarii sa fie exclusi din profesie si sa ramana fara tot ce nu pot sa justifice prin munca si veniturile lor legal obtinute. Da, ar merita sa faca si puscarie si inca puscarie multa, dar puscaria aia va fi tot pe banii nostri, deci ar fi cazul sa nu mai intretinem acesti sarlatani, acesti mizerabili superinfatuati.