Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

/ #346

2015-09-07 16:32

Pentru ca am un copil fata de care am o datorie de onoare sa ii las mostenirea strabunilor sai neintinata si intacta, asa cum mi-a fost lasata si mie.
Pentru ca sunt om si doresc ca oamenii sa evolueze si in conditiile actuale nu vad decat un nou ev mediu care se apropie si care ne ameninta cu o noua vanatoare de vrajitoare si toti cei pe care ii cunosc, toti cei pe care ii iubesc vor sfarsi pe rug incepand cu mine.
Pentru ca tot scrificiul care a fost facut pana acum, daca se va continua asa, va fi in van si romanii vor parasi scena istoriei pe usa din dos. Sa ne fie rusine obrazului daca o sa cadem acum, pentru ca inaintasii nostri au reusit sa supravietuiasca unor vremuri vitrege.
Pentru ca asemenea creaturi ar trebui indepartate din societate, nu fac altceva decat sa instige la ura cu lipsa lor de inteligenta, de educatie, de bun simt, de umanitate. Datorita unor asemenea creaturi au existat toate razboaiele, evul mediu, superstitiile, inchizitia, holocaustul (scrise cu litere mici caci in curand vor deveni substantive comune).
Pentru ca..... sunt atat de multe motive, dar inutile daca raman doar un gand.