Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

#326

2015-09-07 12:20

Sintagma „Poporul Român” este o sintagmă abstractă, fără consecințe, ca și această petiție. O semnez în speranța că va fi semnată de peste 500.000 de români, prin care să se facă presiuni asupra guvernului. Acesta trebuie să-l declare persona non grata și, pe cale de conscință juridică, să desființeze așa-zisul institut care poartă numele escrocului internațional Elie Wiesel. Dacă guvernul nu o va face - și nu o va face! -, semnatarii petiției, cei cel puțin cinci sute de mii, trebuie să blocheze accesul la guvern pînă ce guvernul va fi demis.

Musafir

#327

2015-09-07 12:32

Simplu !... Sunt ROMANCA!!!!!

Musafir

#328

2015-09-07 12:39

Ca roman asta simt ca trebuie sa fac.


Musafir

#329

2015-09-07 12:50

Sunt roman si traiesc in Romania.

Musafir

#330

2015-09-07 13:05

Nu este normal sa vina persoane de alta etnie sa ne spuna care sunt eroii Romaniei pe care avem voie sa ii cinstim. Culmea, pe banii contribuabililor romani.

Musafir

#331

2015-09-07 13:10

si nu numai el... ci toti cei ce vorbesc contra tarii si a neamului ... fara exceptie... parca au cazut in cap... eu ma indoiesc astazi de notorietatea unora care au fost formati si titrati in timpul lui CEAUSESCU iar astazi vin si vorbesc si denigreaza tot neamul si tot trecutul  atit  istoric cit si al nostru intim si personal... acestia sint criminali contra umanitatii... ! primul act de barbarie impotriva neamului a fost insasi moartea lui CEAUSESCU..; oare a fost cineva constient atunci...???


NON NOBIS DOMINE NON NOBIS SED NOMINI TUO DA GLORIAM !
ADEVAR SI DREPTATE si SA SE DEPARTEZE DE NOI TOTI DUSMANII NOSTRII ... si DUMNEZEU CU NOI !


Musafir

#332

2015-09-07 13:18

Noi sunte, români(punct)!

Musafir

#333

2015-09-07 14:14

Pentru ca sunt roman și ma doare sufletul când vad cine are funcție de decizie în aceasta țară. Trebuie să fim mai atenți și mai hotărâți, trebuie să fim uniți. Sunt mândru că sunt Român și așa trebuie să fie toți cetățenii din aceasta tara:Mândrii că sunt Români

Musafir

#334

2015-09-07 14:19

Am spus o data.

Musafir

#335

2015-09-07 14:21

Nu numai el, ci și trădătorii care au votat-o și au aprobat-o ! Aceștia au dovedit că nu cunosc constituția României !


Musafir

#336

2015-09-07 14:32

Pentru ca sunt Roman, respect toate etniile de pe glob, dar astept ca si poporul meu, istoria, cultura si traditiile poporului meu sa fie respectate. Ion Antonescu a salvat de la moarte aproape un jumatate de milion de evrei si acest individ cere sa nu-l pomenim ? pentru mine este modelul de urmat. Deviza lui este deviza mea "FII OM, FII BUN, FII DREPT SI FA IN ASA FEL INCAT SA FII MANDRU CA ESTI ROMAN"


Musafir

#337

2015-09-07 15:20

In Romania e suficient Institutul de Istorie "Nicolae Iorga" al Academiei Romane. Celelalte or devin sectii ale acestuia ori sa cerceteze pe banii altora, nu pe ai nostri.

Musafir

#338

2015-09-07 15:30

Un gunoi uman. Băi, alogen fără nume de familie, eşti cetățean european, dacă nu-ți place aici du-te şi stabileşte-te în altă parte! De ce trebuie să-i tolerăm mizeriile nereuşitului ăstuia şi să-l mai şi plătim din bani publici?! Băi, orătanie, bunicii mei au apărat țara asta cu arma în mână şi, la nevoie, asta vom face şi noi! Tu ce aport ai avut?!

Musafir

#339

2015-09-07 15:36

Pentru ca acest individ mizerabil trebuie sa dispara din Romania!

Musafir

#340

2015-09-07 15:48

abuz la adresa istoriei si neamului romanesc...si pentru ca e un idiot

Musafir

#341

2015-09-07 15:48

Pentru ca imi iubesc tara, iubesc istoria poporului meu, ii iubesc pe cei care si-au dat viata pentru ca noi sa traim liberi. Voi apara,atat cat imi este cu putinta, valorile si demnitatea poporului meu!

Musafir

#342

2015-09-07 15:49

PT CA ESTE UN ATENTAT LA MEMORIA SFINTILOR NOSTRI INCLUSIV SI MAI ALES SFINTII INCHISORILOR , IAR CINE ESTE CU ADEVARAT ROMAN SI NU TRADATOR DE NEAM SI DE RELIGIE NU POATE SI NU ARE DREPTUL SA TACA.ALTFEL PT CINE TACE VA TACE SI HRISTOS IN CERURI PT EL.SI MARE OSINDA ISI VOR LUA , DAR VESNICA , NU TEMPORARA.IN CONCLUZIE NU DOAR IUBIREA CI SI FRICA DE DUMNEZEU TREBUIE SA II DETERMINE PE ACEI CARE SUNT ROMANI SA SE SOLIDARIZEZE PT EXPULZAREA ACESTOR IUDE.

Musafir

#343

2015-09-07 15:56

Problema nu este de ce am semnat-o eu. Problema este de ce au semnat-o atitia "anonimi". Oare sa dai un click sub anonimat inseamna patriotism? Cred ca anonimii sint in majoritate traitori in Romania. Ar iesi ei vreodata in strada sa-si apere tara, parasind anonimatul?

Musafir

#344

2015-09-07 16:27

sa se duca'n gatii masii cu tot cu instifutul lui, cu iliescu si cu jidanii lui

Musafir

#345

2015-09-07 16:30

Jos cu mincinosii, teroristii si criminalii din „institutul vietii”!

Musafir

#346

2015-09-07 16:32

Pentru ca am un copil fata de care am o datorie de onoare sa ii las mostenirea strabunilor sai neintinata si intacta, asa cum mi-a fost lasata si mie.
Pentru ca sunt om si doresc ca oamenii sa evolueze si in conditiile actuale nu vad decat un nou ev mediu care se apropie si care ne ameninta cu o noua vanatoare de vrajitoare si toti cei pe care ii cunosc, toti cei pe care ii iubesc vor sfarsi pe rug incepand cu mine.
Pentru ca tot scrificiul care a fost facut pana acum, daca se va continua asa, va fi in van si romanii vor parasi scena istoriei pe usa din dos. Sa ne fie rusine obrazului daca o sa cadem acum, pentru ca inaintasii nostri au reusit sa supravietuiasca unor vremuri vitrege.
Pentru ca asemenea creaturi ar trebui indepartate din societate, nu fac altceva decat sa instige la ura cu lipsa lor de inteligenta, de educatie, de bun simt, de umanitate. Datorita unor asemenea creaturi au existat toate razboaiele, evul mediu, superstitiile, inchizitia, holocaustul (scrise cu litere mici caci in curand vor deveni substantive comune).
Pentru ca..... sunt atat de multe motive, dar inutile daca raman doar un gand.

Musafir

#347

2015-09-07 16:35

Ce-ar mai putea fi de spus...e o magarie si, credeti-ma nu sunt antisemit, dar cand vad asa ceva...

Musafir

#348

2015-09-07 16:46

Pentru ca m-am saturat de imbecili care sa-mi injure si sa-mi denigreze tara si culmea si platit din banii nostri.

Musafir

#349

2015-09-07 16:53

Arsenie Papacioc.. Parintele Gheorghe Cacliu Dumitreasa.. Parintele Iustin Parvu... AMIN !!!

NIMENI NU POATE PLATI DE DOUA ORI PENTRU ACEEASI FAPTA ... AMIN !!!

Musafir

#350

2015-09-07 17:02

Pentru ca imi iubesc tara, neamul, eroii, istoria neamului meu si tot ce se leaga de poporul roman.