MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #1376

2015-08-18 18:11

Pentru că mi s-a furat o suprafață de teren de cca 5676 mp, cu o expertiză falsă, cu ajutorul căreia instanța a pronunțat o hotărâre prin care îmi smulge această suprafață de teren moștenire de la părinții mei și o acordă părții care au revendicat de la mine o porțiune de teren, culmea...pe care o dețineau în fapt și în drept lângă terenul meu, în suprafață de 11839 mp. Gândiți-vă : reclamantele au cerut instanței prin ”acțiune în revendicare” să mă oblige să le las în deplină proprietate și liniștită posesie suprafața de 11839 mp teren, teren care după cum vă spuneam, ele deja îl dețineau în proprietate, lucru evidențiat în titlul lor de proprietate și să demolez grajdul edificat ”pe terenul lor”...S-a dispus efectuarea unei expertize, lucru care a și fost îndeplinit de un expert, care a arătat fără nici un echivoc că eu nu le dețin abuziv nici o porțiune de teren acestora. Nu au fost mulțumite și au cerut o cercetare la fața locului a instanței de judecată, care s-a deplasat neîntârziat la fața locului, crezând că ”le și pune în posesie” cu această ocazie. Când ne-am întâlnit cu toții la terenul în cauză, una dintre reclamante mi s-a adresat răstit spunând că acuma se va face dreptate, că de atâția ani umblă ea pe la ușa grefierei..iar aceasta i-a răspuns că doar de asta a și venit la fața locului...să-i facă dreptate...Expertul a explicat ceea ce a scris în raportul de expertiză depus la instanță, a arătat pe ce se bazează lucrarea sa, puncte de referință fiind construcțiile evidențiate pe ”planul de amplasament al satului” la care s-a raportat integral...judecătorul a lăsat să se înțeleagă că s-a edificat și el, încercând să o lămurească și pe una dintre cele trei reclamante, dar fără succes. Ele nu vroiau să înțeleagă și susțineau sus și tare că eu le dețin terenul. Au solicitat o nouă expertiză, instanța le-a admis...și s-a prezentat la teren o expertă...în falsuri care prin lucrarea sa a mistificat tot adevărul, susținând că ele mai dețin în afară de terenul lor de 11839 mp și 5676 mp, pe care îl dețin eu...abuziv. După 3 ani de tergiversări, instanța refuzând să admită o nouă expertiză solicitată de mine le dă terenul meu, dar nu tot, ci doar 5676 mp și mă obligă să îl las reclamantelor în deplină proprietate și liniștită posesie, dar le respinge capătul de cerere cu privire la demolarea grajdului meu. Așadar eu rămâneam cu grajdul...dar pe terenul lor...teren smuls mișelește de către o instanță coruptă și atribuit acestor individe certate cu legea dar cu o mare priză la acești corupți...prin intermediul unuia care are interes să cumpere terenul de la ele și de la o mătușă de alături. La recursul formulat de mine, dar și de ele (pentru că acolo mi-au spus clar că au relații) le-au dat dreptate și mi-au pus în vedere să demolez și grajdul. Am formulat ”contestație la executare și suspendarea executării silite” și Contestație în anulare”, Dar, deoarece am angajat un avocat ușor coruptibil, am fost vândut și am pierdut procesele, în care avocatul meu m-a reprezentat. Am formulat singur ”apel împotriva ”Contestației la executare”, care momentan se află în stadiul de ”Apel suspendat”, Atunci când a venit executorul, eu nu mă conformasem și să fi lăsat terenul curat, adică să demolez grajdul, acesta mi-a dat un termen de 5 zile, după care a venit și...ce credeți, nerespectând nici măcar expertiza falsă, care făcea parte integrantă din hotărâre și dispunea să le las cei 5676 mp pe lungimea terenului, acesta fiind influențat la rândul său, dispune punerea lor în posesie a suprafeței de 5676 mp pe toată lățimea de la drum,luându-mi toată calea de acces și al doilea grajd. Am făcut plângere la parchet și s-a dispus clasarea, iar la instanță mi-a fost respinsă cererea. Șeful de post din comună este organul de represiune, deși am fost pus în posesie ulterior executării silite, acest polițist corupt nu mă lasă să intru pe terenul meu, în mod abuziv.Ce-i de făcut să-mi recapăt terenul într-o țară plină de justițiari corupți, care sunt bine organizați în clanuri mafiote...??? Vă rog să mă ajutați...vă mulțumesc tuturor...și pe această cale...Doamne ajută-ne pe toți, să scăpăm țara de hoți !!! VREM DREPTATE ȘI ADEVĂR ÎN TOATE !!!