MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #1313

2015-08-10 15:06

Pentru ca numai daca va exista o lege in acest sens si anume, magistratii sa raspunda personal pentru erorile judiciare, consider ca se vor gandi , vor analiza si vor aprofunda orice dosar, de cate ori va fi nevoie, inainte de a da o decizie justa , altfel vor continua ca si pana acum .Efectele sentintelor date de magistratii corupti, sunt devastatoare, distrugand prezentul, trecutul si viitorul unui om si chiar al societatii si al tarii in general. Din pacate pentru mine , am cunoscut mai multi magistrati corupti, dar din fericire pentru mine, sentinta data de una din aceste otreape, am putut s-o atac prin celelalte cai, am avut puterea de a merge mai departe, singura, fara avocat, timp de 6 ani, pana am obtinut o decizie favorabila, altfel, sentinta data de aceasta judecatoare corupta, m-ar fi distrus si material nu numai psihic. Nanu Marga, judecatoare la judecatoria Rosiorii de Vede.Si pentru ca o sentinta se da pe baza de probe, ca sa se acopere, aceasta, impreuna cu cei 2 avocati ai partii adverse, grefiera de sedinta care culmea mi-a fost in trecut colega de clasa si grefiera arhivar, faceau sa dispara probe din dosar. Asa ca , au tot disparut la probe, dar de fiecare data, la inceput de sedinta, ma asiguram de ceea ce lipseste si depuneam copii xerox.,..si tot asa...ei scoteau probe din dosar...eu le depuneam la loc....de-a rasul -plansul. Tot asa si la Tribunal la Alexandria ( judecatori Gudac Petrica, Ureche Gheorghe si Traistaru Nicolae) si chiar si la Curtea de Apel Bucuresti. Asta e justitia din Romania, in care exista o gramada de otrepe ( mai sunt si cinstiti si corecti printre ei, dar din pacate foarte putini) si numai cine are putere sa lupte pana la capat, invinge sistemul ticalosit, cine, nu, nu.