Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Anonim

/ #14743

2015-07-21 08:53

Nu este o surpriză când Justiția din România acționează injust! Am văzut acest lucru mult prea des și nu mă miră, însă lucrurile nu ar trebui să rămână în acest fel. Oamenii nu ar trebui să se teamă de instituții ci mai degrabă instituțiile ar trebui să se teamă de oameni. Primul caz care îmi răsuna în minte este cel al fratelui fostului președinte, în care, după părerea mea, nu s-a făcut dreptate deloc. Nu sar în apărarea familiei Bercea, sper să primească și ei ce merită însă, în fața legii, toți oamenii ar trebui să fie egali. Se pare că am uitat deja de Mircea Băsescu. Voi face o afirmație cu care sper să răspund oamenilor care se întreabă de ce astfel de cazuri apar foarte des în România. Ea este: Toți suntem de vină până în prezent, pentru că nu ne-am implicat mai mult în nedreptățile, cu voie sau fără voie, făcute de oamenii care sunt la conducere. Când Justiția nu trage la răspundere pe astfel de oameni așa cum ar trebui, cetățenii ar trebui să o ajute. Și ar trebui să o ajute, după părerea mea, cu un șut în partea posterioară, dar șutul să fie așa de tare încăt să salte un pas înainte!