Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

/ #591

2015-06-30 08:02

-pentru că am fost în Odorhei înt-un magazin și m-au scos afară (cu înjurăturile de rigoare) că am vorbit românește.
-pentru că AM AVUT o prietenă (tată român, mamă " unguroaică " dar născută în România) și tot ce am auzit de la fata asta a fost, că România e de căcat, că românii sunt o nație proastă, că România e frumoasă, dar păcat că e locuită de români, etc. Până i-am spus că dacă se iau toți ungurii de mână și pleacă din România, nimeni nu o să le ducă dorul.
-pentru că nu se poate ca la posturile de televiziune din România să fie program în ungurește fără subtitrare în românește (în care se vorbește despre istoria României) NE FAC EI CUMVA ISTORIA???
-pentru că sunt îndoctrinați de mici cu un fals patriotism pentru Ungaria (iar dacă merg în Ungaria sunt NIMENI) și asta ei mi-au spus.
-pentru că trebuie să respecte legile țării unde trăiesc, iar dacă nu le convine, asta e ( până la urmă au fost un popor migrator, nu-i așa?!)



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...