Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

/ #39296 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 08:33

Gheorghe Piperea 

Cind nu se ocupa cu razbunarile personale, sefimea eterna a BNR isi asmute echipa de buldogi de comunicare de fiecare data cind apare vreo intiativa sau stire care trimite la tagul cu numele meu. Un fost jurnalist care se ocupa cu nu-stiu-ce in departamentul de PR al BNR, dar pe banii nostri, a atins niveluri atit de "inalte" de penibil, incit a ajuns sa ma desemneze in ultimele "analize" drept avocatul-al-carui-nume-nu-poate-fi-rostit. Am zis sa tac o vreme, pentru a nu le mai popu_la cosmarurile bietilor oameni.
Sistemul judiciar, mai ales instantele din Bucu_resti, a ajuns sa aiba oroare de procese colective si clauze abuzive. Pentru a nu risca trintirea altor si altor procese pe motive de indiosincrazie a judecatorilor, am decis sa tac o vreme.
Alte citeva motive obiective si unele subiective m-au facut sa adopt o vreme un fel de silenzio stampa pe aceste subiecte. Inca nu e momentul sa reincep sa vorbesc. Azi fac o scu_rta pauza de silenzio stampa, pentru ca am o stire cu adevarat importanta.

... S.A.M.D.

===

PIPEREA, UITE MA EXCROCULE CUM ITI DAI TU CU CASMAUA IN CAP. DE NICI ASTIA DE LA BNR NU-TI POT PRONUNTA NUMELE, TOT, ABSOLUT TOT CEEA CE TU DOREAI SA SE APROBE A FOST RESPINS IN 2013  MA AVOCATULE FARA NUME SI TU ITI APLICI CODUL JEGOS CHIAR DE A FOST RESPINS DEFINITIV!!!! IL APLICI  LA OLTCHIMl ,  IAR OLTCHIM ARE PE LEGEA 85 / 2006 PROCESUL INSOLVENTEI 2013 IN TRIBUNAL PROCES, NU PE CODURI RESPINSE DE CCR:

 http://www.avocatnet.ro/

UPDATE Insolventa, reglementata din nou de vechea lege nr. 85/2006. Decizia CCR privind neconstitutionalitatea noului Cod al Insolventei, publicata oficial

Decizia prin care Cu_rtea Constitutionala (CCR) a declarat ca intreaga OUG nr. 91/2013 privind insolventa este neconstitutionala a fost publicata vineri in Monitorul Oficial. Odata cu publicarea deciziei, noul Cod al Insolventei este suspendat, astfel incat de la 1 noiembrie procedura insolventei este reglementata din nou de dispozitiile legale anterioare, cele mai importante fiind cuprinse in Legea nr. 85/2006.
 
 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.