Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #39289 Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:45

#39271: astept raspunsurile tale... - Re: Re: Re:  

" Macar aia se duc maine intr-un spirit de sacrificiu, nu au mai gasit alte resurse... Si crede-ma, eu nu am treaba nici cu dispinibilizatii si nici cu sindicatele. Cu aia de conduc, nici atat."

Aia se duc nu neaparat intr-un spirit de sacrificiu, poate se duc manati de dorinta de a afla adevarul, din dorinta de dreptate , se duc impinsi de umilinta si batjocora la care au fost supusi de 2 ani de zile. Se duc poate si pentru a da o "palma" celor care si-au batut joc de ei , celor in care au avut incredere in ei si i-au inselat. Se duc sa dea o "palma" atat cat vor putea ei justitiei valcene, prefectului de valcea, consiliului judetean, AJOFM-ului care nu ar fi trebuit sa inregistreze cererile de disponibilizare fara sa fie intrunite toate conditiile (domnule Cornoiu stii ceva?), clasei politice valcene pe care o doare la "basca" de cei care i-au votat si nu in ultimul rand celor care furat , acelor suti de Buc.uresti care au distrus destine si vieti omenesti.

Consider ca daca nu ar fi fost si "nebuni" ca "aia" , nu s-ar mai fi discutat demult despre "plati compensatorii"

In ceea ce il priveste pe "istericul" nostru , cred ca nimeni nu are ce sa ii faca , in aceasta situatie putem vorbii deja despre un "caz"