Asociatia M10 solicita demisia lui Calin Popescu Tariceanu


Musafir

/ #225

2015-05-28 19:32

Pentru dreptate, lumina si adevar! M-am saturat de abuzul savarsit de cei care s-au instalat in fotoliile confortabile din cele doua camere ale parlamentului. M-am saturat de legile facute numai in favoarea lor si in defavoarea noastra. M-am saturat de ingenuncheirea justitiei in fata politicului. M-am saturat de faptul ca, in aceasta tara am ajuns sa avem numai obligatii si ni s-au luat toate drepturile. In tot si in toate exista o limita. Cand vor intelege ca ne-am saturat de toate minciunile lor si de modul umilitor si jignitor in care ne-au adus ca popor! Au ucis peste 25 milioane de suflete prin avorturile permise. Au ucis pana si zambetul pruncilor inca nenascuti. Am ajuns o tara in care daca incerci sa zambesti si sa iti exprimi adevarata fericire esti adus la tacere pentru ca aceasta tara a uitat sa fie fericita cu adevarat.
Cand vor intelege cei care se afla in functiile cheie ale statului ca nu ii mai dorim si ne-am saturat de minciunile lor si aviditatea fara masura a inavutirii. Ne-au luat tot si au distrus tot si pentru urmatoarele zeci de generatii ale viitorului.
Este un subiect complex, din care nu te poti opri sa iti exprimi toata nemultumirea adunata nu pentru 26 de ani si nici pentru 50 de ani. Nemultumiri adunate de cand romania a fost condusa nu pentru interesul poporului ci doar pentru interesuri personale.
Am ajuns sa traim realitatea faptica din "Coliba unchiului scrisa de Harriet Beecher Stowe. Romania noastra a devenit o colonie , in care noi sclavii suntem bataia de joc a parlamentarilor neindestulati!