Pentru Canonizarea Părintelui Arsenie Boca - Sfântul Ardealului


Musafir

/ #744

2015-04-23 10:33

Datorita sfinteniei vietii Parintelui Arsenie Boca si a nenumaratelor minuni care se intampla in toata vremea la mormantul Parinelui mii si mii de oameni vin sa-si gaseasca alinarea suferintelor si rezolvarea multor probleme ale vietii. Aceste lucruri si multe altele de care am auzit m-au facut sa cred cu toata convingerea ca parintele a fost un om sfant bine placut lui Dumnezeu inca din viata pamanteasca, iar dupa trecerea in viata cea vesnica un sfant caruia nu-i mai trebuie recunoastere din partea oamenilor (daca biserica ortodoxa nu doreste canonizarea).Cum parintele a dus viata de sfintenie si a facut ascultare neconditionata toata viata cred ca acum se bucura in raiul desfatarilor alaturi de toti cei care au bineplacut lui Dumnezeu din veci.Am semnat aceasta petitie din dorinta de a apuca inca din viata aceasta sa ma inchin la icoana Parintelui Arsenie Boca si de ce nu si la moastele Parintelui (chiar daca Sfintia sa a spus SA NU II DESCHIDEM MORMANTUL CACI NU IL VOM GASI ACOLO ),dar numai Dumnezeu va hotari cand se va intampla ca parintele sa fie canonizat si trecut in calendarul BOR.
Rog pe Bunul Dumnezeu sa daruiaca minte si intelepciune celor randuiti in biserica sa se infaptuiasca aceasta canonizare.Amin.