Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

paul

/ #34277 Re: CREANTELE OLTCHIM:

2015-02-20 12:12

#34276: CREANTELE OLTCHIM. - CREANTELE OLTCHIM: 

 Pentru ca toata prostimea din OLTCHIM nu stie sa citesca, desi au diplome de ingineri, economisti, juristi, mastri, tehnicieni si altele asemenea, ma vad nevoit sa le explic intr-un limbaj ca pentru ei faptul ca:

OLTCHIM SE AFLA IN FALIMENT DIN 2010!

Ati inteles mai cretinilor?

 

Acuma, ca tot veni vorba de sefi, sefuti si trepadusi, va readuc aminte ca presiunile pe care le-ati facut asupra colegilor vostri sa semneze tabelele de aprobare a planului de reorganizare se vor intoarce impotriva voastra. Cand? Cand veti ramane in Oltchim sa maturati holurile si sa curatati veceurile pe care acuma, inca, le mai matura si curata colegii vostri.

Si ca tot veni vorba de niste impostori de sefi, imi aduc aminte ca este perioada evaluarilor de personal. Sper ca atunci cand ati mers cu tabelele v-ati dus si cu evaluarea, ca sa aveti succes.

 

Ce valoare au aceste tabele?

La valoarea juridica pot spune ca aproape zero. De ce? Pentru ca nu numarul de semnaturi conteaza ci doar pentru sumele pe care le reprezinta aceste semnaturi. Adica, pentru 2400 de semnaturi a 1300 lei (in medie de recuperat) rezulta o suma de 3 120 000 lei de recuperat.

Pentru cei 969 disponibilizati a minimum 30000 lei rezulta 29 070 000 lei de recuperat. Deci valoarea pe care cei care inca lucreaza reprezinta 11% din totalul sumelor de recuperat, conform legii NIMIC.

Singura lor valoare este data de suportul pe care voi, ca niste tembeli, il dati, fara sa va dati seama, HOTILOR DE PIPEREA, BALAN, TALPASANU, AVRAM, SMEU, SPIRU, BALAN (ala de la CET), COCLET, MATEITA, MARDARE, PIRNEA, MARINESCU, BEJENARIU, si compania.

Dupa aprobarea acestui plan de reorganizare, numarul prostilor v-a creste de la 969 la peste 2000, fara ca cei care sunt inca inauntru, "la lucru" sa il inteleaga.

In multitudinea de tabele se prezinta numai cifre mirifice, o sa faca aceste tabele sa gasiti la poarta materiile prime, clientii, CET-ul o sa faca o stergere totala a datoriilor, curentul electric o sa fie gratis, oO SA DUDUIE OLTCHIMUL.

Aveti in acele tabele o data CERTA (SIGURA) pentru macar unul din punctele prezentate in aceste tabele?

Singurul lucru cert este ca cele doua firme reprezentate de Piperea si Balan isi primesc banii de la Comitetul Creditorilor si ca cei doi SUNT NISTE HOTI.

 

Pentru fostii mei colegi (un coleg si o colega - se stiu ei care) nu am decat ganduri bune deoarece pentru cei saraci cu duhul si bolnavi mintal nu pot decat sa ai un pic de intelegere si bunavointa. Asta chiar daca timpul a aratat ca nu erau decat niste jigodii. Am insa o rugaminte, dupa ce ati terminat cu frenezia provocata de Cernev, opriti-va acolo! Si el si voi nu sunteti decat niste gandaci de bucatarie si atat.

 

Pentru ceilalti colegi, nu va mai amagiti ca OLTCHIM-ul se mai poate salva.

 

 

Si, pentru ca toata aceasta epistola sa mai aiba si o noima de finalitate, va anunt ca saptamana viitoare se vor depune la DNA,  la CSM, la PRESEDENTIA Romaniei, la Consilul National pentru Combaterea Discriminarii, la DIICOT si la inca 3 institutii memorii si plangeri penale impotriva celor doua firme si impotriva persoanelor care au condus si inca mai conduc aceasta societate.

De asemenea se vor face sesizari si la asociatiile profesionale din care acestea si persoanele care le conduc fac parte.

 

Si, chiar daca aceste actiuni par a fi cu o finaliltate indoielnica, cei care am hotarat sa ne implicam o sa ducem la capat toate acestea, chiar daca ajungem la CEDO, chiar daca vor dura si 10 ani. Pentru eliminarea hotilor si a impostorilor niciun efort nu este prea mic.