Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

Un An Nou Fericit 2015.

/ #526 Ce liniste apasatoare fara cearta !

2015-01-05 13:23

Iarna-i grea omatu-i mare
Semne bune anul are
Semne bune in artefacte
Pentru cei ce vor sa cate.

Salut iubitori a-i Detectiei de la noi si "La Multi Ani !"

Nu am mai intrat demult pe aici sa vad ce ati mai scris, dar cu ocazia anului nou am zis hai sa va mai fac o uratura. Poate aici mai intra veun detectorist vechi din gasca celor de pe detectiemetal din vremurile de glorie ca acum au ajuns ca vai de ei. Apropo ! stimabile Eugen Teodorescu, am o rugaminte la domnia voastra: ia mai puneti de o Petitie contra detectoristilor ca asa ne vom strange mai multi la olalta decat pe toate siteurile de detectie existente la ora actuala pe netul romanesc.

Hai ca va dau si un titlu bomba pentru petitie, DE CE NAIBA DETECTORISTII NU MAI CAUTA COMORI. ce ziceti e bun, o sa faca valuri ?

Sau uitati altul, UNDE NAIBA SUNT DETECTORISTII DIN ROMANIA CA PE FORUMURILE LOR NU SCRIU DECAT ADMINII.

Stati asa, asta cred ca e cel mai bun, ARHEOLOG CAUTA DETECTORISTI PENTRU O CEARTA PE NET. asta sigur o sa scoata ceva detectoristi din hibernarea de un an.

Vorba ceea, afara este frig cum sa treaca timpul mai repede iarna, mai o cafeluta, mai o apa tare dar parca fara un taraboi cu rivalii iarna trece nasol, ca o zi fara soare.

LA MULTI ANI pentru toata lumea si chear unde au disparut Detectoristii din romania ca astia de la Stiri nu mai au subiecte decat cu crime si violuri. I-mi e dor de stirile halucinante cu comori gasite si predate Muzeelor. Asa ca LA MULTI ANI SI MULTE COMORI DESCOPERITE. poate ma aude Mosul si trimite cu Iepurasul ceva stiri despre Comori.