Stopaţi abuzul împotriva lui Nicolae Băciuţ


Musafir

/ #31

2014-12-19 18:16

Domnule Prim-ministru,

E timpul să avem, în această țară, un guvern al României! Un guvern care să apere intersele țării și al locuitorilor săi. E timpul să dovediți că Dumneavoastră, Guvernuluiu nostru, Vă pasă de români și de România strămoșilor noștri!
E timpul, domnule Prim-ministru, să dovediți, prin fapte curajoase, românești, că știți în ce țară Dumnezeu v-a hărăzit să guvernați! Și că sunteți conștient de ce ați pierdut alegerile prezidențiale, fapt pe care, personal, îl regret din toată inima. Dar, nu Vă lăsați intimidat!
E timpul, domnule Victor Ponta, să Vă dovediți,cu ADEVARAT, atașamentul față de România! Față de toți românii din granițile acestui stat, deja ciuntit de vicisitudinile istoriei, dar și datorită multelor cozi de topor, care au existat de-a lungul veacurilor, pe acest pământ! Vă respect și, din acest motiv, eu - ca toți cei care cred în buna Dumneavoastră credință - aștept fapte hotărâte din partea Dumneavoastră, în calitate de autentic conducător al țării, pentru ca românii să nu mai fie batjocoriți, perpetuu, de dușmanii nostri, care, își zic,ei înșiși,tradițiomnali. Prin urmare, ei si-au ales drumul acesta. Păcat, am fi putut trăi în pace! Asadar, deschideți ochii mari! Iar noi, desigur, Vă vom fi alături! Altfeș, prevăd, că, datorită unor acte de acest gen, nicicând nu va fi pace sub măslini. Dar, țineți minte, Vă suntem, mereu și oricând, alături!
Conf.univ.dr Coriolan PĂUNESCU,
Universitatea DANUBIUS din Gaalați;
scriitor, Membru al Uniunii Scriitorilor din ROMĂNIA; ziarist, membru al Uniunii Ziariștilor Profesioniști