Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

/ #82

2014-12-11 22:24

F.buna initiativa .Oare va avea si efect ?
Credeti ca cei " multi si prosti" cum suntem considerati cei ce-am muncit din greu o viata intreaga , vor avea vre-odata castig de cauza?!
Ma indoiesc ca s-ar putea intampla in Romania . Oare nu ptr. puterea de a ne fura pe fata cei pe care-i votam , este aceasta lupta demonica ?! Oare nu ptr. a face legi numai in favoarea lor ? Cati din parlamentari si-au depus candidatura ptr. popor si nu ptr. ei ?! Oare exista vre-unul ? Nu cred .Si daca accidental exista , ce poate face de unul singur ? Veti vedea ce greu mandat va avea Iohanis ! Poate cel mai greu de pana acum . Legat de maini si de picioare de Parlamentul coruptilor, penalilor ,hotilor pe fata din banii nostri ,etc. de legile facute de ei , numai ptr ei .
Iluzii desarte . Asia ar merita pusi la zid cu totii . Dar pe cine sa alegi ?! ptr. ca cei inteligenti si cinstiti stiu ca n-au sanse , din start .
Oare suntem orbi ? azi ii condamda la puscarie si maine - poimine fac legi sa-i elibereze. Se rotesc intre ei si atat . De asta am saracit si am ajuns de rasul lumii . Curaj celor tineri ! Cei batrani nu mai speram decat daca s-ar pune pe tapet teapa lui Vlad Tepes , ptr. toti vinovatii , nu puscaria- mascarada ptr. cei " multi si prosti " , adica ptr. poporul supt de toata vlaga .
De ce nu prindeti in petitie si executarea totala a pedepselor si confiscarea intregii averi materiale si banesti , nejustificate . Ce mai buget ar face Romania cand banii s-ar intoarce de unde au fost furati . Dar nu se va putea nici-odata . Ne amagim singuri .
SUCCES !