Referendum limitare privilegii parlamentari

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

#76

2014-12-11 20:26

300 parlamentari - de cate referendumuri e nevoie sa se si asculte/ respecte dorinta poporului????

Musafir

#77

2014-12-11 20:28

Este timpul sa fim responsabili si sa participam activ la treburile tarii. Nu mai dam vina pe nimeni, ne luam soarta in propriile maini
Multumesc
Elvira Opran

Musafir

#78

2014-12-11 20:49

pe cand petitie pentru pedeapsa capitala ???

Musafir

#79

2014-12-11 21:04

Va doresc succes. Drepturile despre care vorbim sunt partea vizibila a icebergului

Musafir

#80

2014-12-11 21:49

Succes celor care au initiative demne de toata Lauda!

Musafir

#81

2014-12-11 21:55

vrem sa fim tinuti la curent cu soarta petitiilor ...

am mai semnat cateva de care nu sa mai auzit nimic


Musafir

#82

2014-12-11 22:24

F.buna initiativa .Oare va avea si efect ?
Credeti ca cei " multi si prosti" cum suntem considerati cei ce-am muncit din greu o viata intreaga , vor avea vre-odata castig de cauza?!
Ma indoiesc ca s-ar putea intampla in Romania . Oare nu ptr. puterea de a ne fura pe fata cei pe care-i votam , este aceasta lupta demonica ?! Oare nu ptr. a face legi numai in favoarea lor ? Cati din parlamentari si-au depus candidatura ptr. popor si nu ptr. ei ?! Oare exista vre-unul ? Nu cred .Si daca accidental exista , ce poate face de unul singur ? Veti vedea ce greu mandat va avea Iohanis ! Poate cel mai greu de pana acum . Legat de maini si de picioare de Parlamentul coruptilor, penalilor ,hotilor pe fata din banii nostri ,etc. de legile facute de ei , numai ptr ei .
Iluzii desarte . Asia ar merita pusi la zid cu totii . Dar pe cine sa alegi ?! ptr. ca cei inteligenti si cinstiti stiu ca n-au sanse , din start .
Oare suntem orbi ? azi ii condamda la puscarie si maine - poimine fac legi sa-i elibereze. Se rotesc intre ei si atat . De asta am saracit si am ajuns de rasul lumii . Curaj celor tineri ! Cei batrani nu mai speram decat daca s-ar pune pe tapet teapa lui Vlad Tepes , ptr. toti vinovatii , nu puscaria- mascarada ptr. cei " multi si prosti " , adica ptr. poporul supt de toata vlaga .
De ce nu prindeti in petitie si executarea totala a pedepselor si confiscarea intregii averi materiale si banesti , nejustificate . Ce mai buget ar face Romania cand banii s-ar intoarce de unde au fost furati . Dar nu se va putea nici-odata . Ne amagim singuri .
SUCCES !

Musafir

#83

2014-12-11 22:36

cine se duce in parlament pentru imbogatire, n-are ce cauta acolo.

Musafir

#84

2014-12-12 00:43

Doamne ajută! Ce dorim prin această prtiție, să se și împlinească.Înainte de a muri.

Musafir

#85

2014-12-12 04:26

Daca naparca Plagiatoare, albanezu' ala prim-plagiator, taie din bugetul DNA eu zic sa facem o cheta prin diaspora si sa donam institutiei doamnei Kovesi dublul sumei de care are nevoie.

Sunt curios cati dintre romani ar plati sa scape de hoti si parlamentarii corupti?! Ce ziceti?!

Musafir

#86

2014-12-12 06:24

pt 300 de parlamentari

Musafir

#87

2014-12-12 06:25

Cred ca toate punctele / propunerile din aceasta PETITIE sunt perfect motivate. Acest parlament hipertrofiat (chiar "obez") a ajuns sa traseze destinul Tarii cu unele legi discutabile, cu o activitate de 2-3 zile / saptamâna, cu angajari de rude în birourile din teritoriu etc. etc. Iar recenta initiativa a lui Anghel Stanciu privind pensiile privilegiate mi se pare o mare nerusinare, când milioane de români traiesc la limita saraciei.
davcosti
Musafir

#88

2014-12-12 06:33

Ar fi timpul pentru dreptate și-n țara asta, Hoților Parlamentari! Așa Nu se mai poate, cum vreți voi?!


Musafir

#89

2014-12-12 07:00

Imunitatea parlamentara isi are rostul ei, dar nu pentru a se proteja in fata justitiei. De asemenea ei sunt platiti din banii nostri putini, deci ar trebui sa-i cheltuiasca cumpatat si nu sa-i risipeasca cum fac in acest moment.

Musafir

#90

2014-12-12 07:22

Suntem indignati de nesimtirea, totala lipsa de responsabilitate, de lipsa de valoare si de pregatire a celor alesi (a majoritatii desigur, pentru a nu generaliza) !
Ar trebui sa se impuna criterii drastice de selectie a celor care doresc sa candideze - chiar si un examen pentru obtinerea calitatii de posibil candidat !

Musafir

#91

2014-12-12 08:04

Doamne ajuta-ne sa scapam de corupti si de vanzatorii de resurse umane si de bogatiile tarii !
Poporul roman este harnic,curajos,demn,inteligent !!!
Sa nu mai auzim vorbindu-se despre noi ca popor ca suntem umili,hoti,cersetori !!!!Asta o spun doar cei care doresc sa ne discrediteze si sa ne manipuleze mai bine inducandu-ne doar ganduri negative referitoare la natiunea noastra !
Noi toti romani,maghiari,sasi,turci,tatari,etc..formama POPORUL ROMAN omenos,bun si demn !
Sa NU ne mai lasam calcati in picioare de o sleahta de politicieni corupti !
Sa ne facem auzita vocea ,chiar in strada, de cate ori GUVERNANTII nostri o iau razna si uita de INTERESUL NATIONAL, gandindu-se doar la bunastarea lor personala !!!!


Musafir

#92

2014-12-12 08:10

eu am semnat, domnii parlamentari sa-si aduca aminte de ce sunt acolo, nu pentru privilegii ci pentru responsabilitati

Musafir

#93

2014-12-12 08:19

Poate asa exista o sansa de diminuare a coruptiei si a cheltuielilor (exagerat de mari!)pe care le suportam de atatia ani pentru Parlamentul RO.

Musafir

#94

2014-12-12 08:56

Mi se pare de bun simt, drept pentru care o aprob cu toata raspunderea.

Musafir

#95

2014-12-12 09:33

si ei sunt oameni ca noi asadar trebuie sa sufere alaturi de noi pentru modul in care a fost condusa aceasta tara pe baza legilor vechi si actuale de la revolutie incoace
daca vor sa ne ridicam ca tara atunci sa isi foloseasca mintea in scopuri nationale pentru ca juramantul in ziua de azi se pare ca nu face nici 2 lei
muncici in asa fel incat sa deveniti credibili si apreciati de popor-voi trebuie sa fiti primele exemple de urmat...
vadin
Musafir

#96

2014-12-12 09:38

demersul acesta este absolut necesar. si chiar de mai mult timp. bravo pentru initiative.


Musafir

#97

2014-12-12 09:52

Cand vom simti cu adevarat ca suntem reprezentati in acest for legislativ de niste oameni onesti si nu de niste haite de partid?

Musafir

#98

2014-12-12 10:22

Guvernul cu multitudinea de parlamentari a dus tara in dezastru instaurand lenea, rautatea disperarea, ura, vrajba printre semeni

Musafir

#99

2014-12-12 10:27

nu sint mai presus de restul lumii nu au nimic in plus , dimpotriva multi dintre ei nici macar bunul simt nu il !

Musafir

#100

2014-12-12 12:00

Sa inteleaga ca sunt in slujba poporului si nu profitori pe spinarea acestui popor !!