Sa facem o lege pentru Max, cainele erou

_i_

/ #1158 Lume plina de "caini"...

2014-12-07 23:29

 Pe timpul Impuscatului, erau unii de pe la politie, niste capete de creta care se ocupau cu animalele si efectiv le furau mancarea (era mai convenabil daca mergeau cu benzina, ca era la cota, dar era bine si asa). Cand aveau de ridicat cota de la abator,  ridicau o carne mai adecvata, numa' muschiuleti (ca aveau si aia de la abator nevoie de o pila la politie) pe care si-o insuseau sau o vindeau, iar animalele,...se descurcau ele, ca sunt descurcarete. Numai ele pot sta in custi, zile intregi fara mancare. Cred ca si acum se mai intampla. Nu stiu cum, pe criteriu se dau animalele astea, dupa ce vin de la scoala de dresaj, unor trepanati.

35 lei ? Pai sunt doua pachete de tigari. Cum sa le dea pe un vaccin ? Cretinul ala care zicea ca a fost tovarasul lui, care a avut grija de el, cum poate sa traga aer in piept, cum poate sa doarma cand stie ca animalul ala sufera?

Nu stiu daca au mancat din aceeasi gamela (mai degraba i-a baut el apa cainelui), dar el a mancat o paine de pe urma acestui animal. Cati dolari a luat din Afganistan sau Iraq, cand a mers cu el ? A fost bine atunci, este ? In afara e a-l tine de lesa, ce-a mai facut ?

Il luam acasa si-l culcam in pat. Eu imi luam mancarea din farfurie si i-o dadeam lui. De cate ori nu am facut asta.... Halal "militari", niste dobitoci....si nu ma refer la cainii.