Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

IPU, atunci i-am condamnat pe toti la moarte

/ #29546

2014-11-23 15:30

Dragi colegi disponibilizati,nu am mai intrat de mult timp pe aceasta petitie,mi-a trebuit mult timp sa citesc cate s-au scris,cate s-au spus,la nervi,la ura,la prostie,dar un lucru este clar, AM FOST PACALITI,iar daca credeti ca ne v-a face dreptate acest guvern(sau guvernare)va inselati amaric.Acest guvern care sau comportat mizerabil cu propri cetateni din strainatate in vazul unei Europe intregi, cum au fost umiliti propri cetateni care venisera sa voteze(nu venisera la pomeni electorale),acest guvern care au pus fortele de ordine ale tarilor europene sa-i apere de propri cetateni,iar voi mai vreti DREPTATE, cand doar ei au hotarat cum sa ne pacaleasca,credeti ca mai conteaza ca mai umilesc inca 929 de oameni,ptr. ei nu conteaza cand dupa o batalie pierduta, prim-ministru isi ia concediu desi tara arde,cand o Europa intreaga inca este in austeritate si la noi este bum economic(raiul pe pamant)pe care multi nu-l vad in "buzunare", voi vreti DREPTATE,ca uni cred ca sunt drepturi salariale neplatite ,ca este o creanta ,aveti perfecta DREPTATE,dar nu si din partea LOR,ei interpreteaza altfel, nu cum ganditi voi si cum de altfel ar gandi o societate normala si un guvern responsabil,asa ca nu mai ramane decat sa speram ca poate vin alti si ne vor da DREPTATE.Eu unul cred ca vom afla adevarul despre aceste creante salariale la iesirea din insolventa(01-02-2016) sau la privatizare(Dumnezeu stie cand mai poate fii, ca din partea acestui guvern numai baliverne).