Spune NU betonării parcului IOR!


Musafir

/ #184

2014-11-22 11:19

Din cate am inteles dintr-un articol(Hot News.ro-07.11.2014),intre timp am vazut si filmuletul, negoita r. a intimidat oamenii (lumea s-a cam saturat de intimidarile si agresiunile fizice si verbale ale scursurilor sociale platite si intercalate/"infiltrate" printre ei de catre fratii negoita & co, inclusiv "agenti de paza", la fiecare asa zisa adunare periodica facuta in jurul parcului) spunandu-le ca nu stiu ce comisie ministeriala ar fi decis, spre "satisfactia" lui, constructia monstruozitatii cu care vrea sa continue distrugerea parcului IOR. Vrem sa stim si noi numele "ministeriale" care au hotarat aceasta "crima" si sa-l anuntam ca nu mai putem noi de" satisfactiile" lui la fiecare "crima" care i se aproba in acest sector. 
Vrem buldozere care sa "defriseze" cel putin jumatate din betoanele "plantate" in parc in ultimii 5 ani si readucerea lui la stadiul de "a doua gradina botanica" a Bucurestiului. In acest parc nu trebuiau sa apara decat bancille si cel mult jumatate din alei.
Cand spun "vrem", ma refer la cele cateva zeci de persoane (deocamdata) in numele carora "vorbesc", care locuiesc langa parc si/sau care vin din alte parti ale Bucurestiului in acest parc!