Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Musafir |
/ #27714 Neruşinarea lui Chiţoiu n-are margini2014-10-17 21:46Am evitat să fiu prezent la întâlnirea pe care prezidenţiabilul Tăriceanu a avut-o cu presa vâlceană. Din motive de sănătate: nu puteam să dau ochii cu trupa însoţitoare a prezidenţiabilului, din care făceau parte doi foşti miniştri ai Economiei din Guvernul Ponta, Daniel Chiţoiu şi Andrei Gerea. Această echipă de mincinoşi şi-au pus ştampila pe decesul Oltchim, de care cu siguranţă nu este străin nici Tăriceanu. Le amintim cititorilor noştri că, atunci când guvernul era condus de Tăriceanu, ministru al Finanţelor era Sebastian Vlădescu, iar şef la ANAF nimeni altul decât Daniel Chiţoiu. Sebastian Vlădescu, după ce a părăsit postul ministerial, s-a regăsit brusc pe statele de plată pe funcţia de consilier financiar al acţionarului minoritar PCC de la Oltchim. Daniel Chiţoiu, însărcinat cu funcţia de ministru al Economiei în primul Guvern Ponta, a fost cel care a refuzat cu obstinaţie să pună în aplicare directiva Consiliului Europei de conversie în acţiuni a datoriilor statului de la Oltchim. Următorul pas a fost acela de a înscena o privatizare rămasă celebră până în ziua de azi, iar apoi trimiterea în insolvenţă a Oltchimului. A urmat apoi prefăcătoria uriaşă a celor doi miniştri prezenţi lângă Tăriceanu, că ministerul condus de ei are gânduri bune pentru Oltchim. |
|
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
20040 Creat: 2025-02-03
Propunere oficială pentru introducerea studierii scriitoarelor românce în programa liceală
366 Creat: 2025-06-19
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
2986 Creat: 2025-06-14
Nu depreciați limba și literatura română! Nu descalificați materna!
1954 Creat: 2025-02-25
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
5217 Creat: 2025-06-03
Stabilirea răspunderii în cazul poluării apei Târnava Mică / Felelősség megállapítása a Kis-Küküllő vízszennyezésének ügyében
514 Creat: 2025-06-12
ROMÂNII ÎȘI IAU ȚARA ÎNAPOI
508 Creat: 2025-05-27
Diploma de Bac 2025 NU trebuie să ascundă o ilegalitate!
126 Creat: 2025-06-16
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12139 Creat: 2025-06-04
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
16047 Creat: 2025-05-26
PETIȚIE PUBLICĂ – Albaiulienii nu sunt turiști! Nu triplați abonamentele pentru cetățeni!
148 Creat: 2025-06-18
Cerem măsuri urgente și responsabile pentru protejarea oamenilor și a comunităților afectate de suprapopularea cu urși!
59 Creat: 2025-06-18
Păstrarea a 2 ore în trunchiul comun al limbii moderne 2 la toate filierele
5063 Creat: 2025-02-06
Oradea spune: NU paradă Pride
5390 Creat: 2025-06-10
NICUSOR DAN, DEMISIA din functia de presedinte, URGENT!
641 Creat: 2025-06-04
Cerere de anulare și reluare a alegerilor din 18 mai 2025
14216 Creat: 2025-05-19
Săli de așteptare NON-CONTAGIOASE spitale
90 Creat: 2025-06-18
PETIȚIE PENTRU REDESCHIDEREA CINEMATOGRAFULUI ARTA DIN TÂRGU MUREȘ
152 Creat: 2025-06-11
Deschideți clădirea destinată creșei în comuna Berceni pentru anul școlar 2025–2026!
61 Creat: 2025-06-17
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
13992 Creat: 2025-06-03