Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #27663 Elena Udrea e convinsă că va fi votată de vâlceni

2014-10-15 21:53

http://www.voceavalcii.ro

Candidatul PMP pentru funcţia de preşedinte al României, Elena Udrea, e convinsă că va fi votată de mulţi vâlceni. "Am adus 160 de milioane de euro în judeţ. Cu aceşti bani, am modernizat 185 de km de drumuri judeţene și de interes local, am construit 93 de locuințe pentru tineri și 3 săli de sport, iar alte 10 blocuri și 3 cămine de bătrâni au fost reabilitate termic. În județul dumneavoastră am dezvoltat multe proiecte de turism. La Băile Govora am construit o clădire pentru baza de kinetoterapie. Stațiunea turistică a fost amenajată cu telegondolă, instalații de teleschi, am modernizat și construit pârtii de schi și clădiri multifuncționale la cotele 1320 și 1850. În municipiul Râmnicu-Vâlcea, am reabilitat și modernizat Spitalul de Urgență, am construit un pasaj suprateran pe Bulevardul Tudor Vladimirescu, care fluidizează traficul și oferă mai multă siguranță pietonilor. Dacă am reușit să fac măcar un pic viața oamenilor din județul dumneavoastră mai bună, atunci vă aștept pe toți la vot pe 2 și 16 noiembrie. Vreau să continuăm împreună să facem România frumoasă!", spune fostul ministru.

Fostul ministru al Dezvoltării va fi prezentă sâmbătă, 18 octombrie a.c., la Vâlcea, unde va susţine o conferinţă de presă şi va socializa cu vâlcenii. La finalul vizitei în judeţul nostru, Elena Udrea va merge la Brezoi şi Voineasa.