Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #24606 Re: Re:

2014-07-26 06:58

#24555: - Re:

Si mie imi pare rau sa te contrazic dar pe vechea lege NU ti se permite sa executi firma atata vreme cat esti in insolventa. Pe noua lege da. Se stiau lucrurile astea. S-a comunicat celor care au vrut sa auda. Eu stiam dar am incercat proces. Stiam ca se va suspenda cauza pt ca asa e in tara noastra. Nu poti sa-i executi, au salarii cat vor ei, masini cu care se plimba "pe banii mei", te sfideaza, isi fac alta firma, sterg datoriile care raman pe firma in faliment si iti rad in nas. LEGAL.

Ca avocatele in discutie au jecmanit oamenii asta e alta treaba.

In alta ordine de idei sunt stupefiat de "increderea" pe care inca o acorzi unuia precum stanescu. "A recunoscut stanescu...."... si daca a recunoscut el, ce? Uite recunosc si eu... ajuta cu ceva? :D

Sa fie foarte clar: acest inapt numit stanescu a ajuns acolo prin prisma faptului ca este nepotul prin alianta al lui Isarescu. Este un habarnist care suge bani, politic de pe unde se poate. El incearca sa castige liniste pana dupa alegeri si sa mai ia niste bani pana atunci. Abuzul pe care l-a facut asupra unui om cum este Cernev poate fi facut si asupra noastra.

Omul a vrutvsa scape de unul care ii deranja si a ales sa-l dea afara.

Ce nu pricepeti voi este ca asta e o lovitura dura la adresa noastra, a tuturor. Ca e vorba de Cernev, ca e vorba de orice lider de sindicat care incomodeaza Nu are importanta. Important este ca au pus pumnul in gura si au sufocat orice incercare de contrare a actiunilor lor.

Noi angajatii am fi castigat mult mai mult daca raspundeam acestor abuzuri.

Acum fac ce vor din noi pentru ca DA, pot da pe oricine afara. ABUZIV.

 

Deci stanescu este o mizerie de om, nu-l luati in seama si ar trebui tras de maneca acest diculoiu care a fraternizat - pt a cata oara!!!!! - cu aceasta conducere mizera si cu acest mafiot , stanescu. Astia sunt oamenii din umbra care darama economia si o muta in conturile proprii si apoi ridica din umeri aruncand vina pe altii. Astia sunt prostii care habar nu au dar ne "conduc" si ne umilesc. Isi bat joc de noi in timp ce ei stau pe o gramada de bani de la stat. Banii nostri.

Astia sunt oamenii pe care NOI nu trebuie sa-i mai acceptam . Astia sunt dusmanii nostri. Vin si ne flutura tot felul de dillome inventate de ei pentru ei. Asta e noua intelectualitate care ne-a pus pe butuci. Definitiv.

 

Trebuie gasita alta strategie pt recuperarea banilor, asta cu abureala conducerii oltch, prefect etc. nu duce la nimic bun.

Parerea mea.

 

PS. smecheria este in continuare pe pozitii la Oltchim condusa de aceeasi oameni care au supt si in anii trecuti, deci, cum vreti sa se rezolve ceva?