Societatea Timisoara - Apel si invitatie la atitudine civica

Tuci = negru
Musafir

/ #244 Petitie impotriva aberatiilor lui ponta (cu "p" mic)

2014-05-09 06:34

De cate ori mai trebuie sa-si bata joc acest individ numit Ponta, care a fost cocotat intr-o pozitie pe care o confunda cu birja, pentru ca se comporta ca un birjar,ca sa reactionam mai hotarat. Nu am habar cum trebuie procedat, pentru ca pe alegeri nu se poate conta atata timp cat se ocupa Dragnea de ele. Chiar trebuie se asteptam sa treaca 7 generatii de politiceni infractori (mai ales cei din senat si parlament) pentru a putea spera la o viata politica normala si care sa puna tara asta pe un drum al ei, pentru oamenii ei ??? Am atatea nemultumiri, incat cand aud rezulatatele sondajelor nu ma mira numarul celor care vor sa paraseasca tara aceasta si asta numai si numai din cauza modului cum este condusa tara din 1990. Oare nimeni nu este constient de raul pe care l-a facut ILIESCU, incat si acum ne ducem sa ne "lumineze" (vezi situatia din Ucraina), in loc sa fie tras la raspundere pentru raul facut tarii (poporului in fapt) si nu ma gandesc la mineriade, cu toate ca acolo sint sigur ca exista dovezi pe baza carora sa se dovedeasca ca a incalcat legile, dar eu consider ca a pus bazele unui GENOGID prin care a fortat oamenii sa plece din tara ca sa poata sa existe. Trebuie sa scrie negru pe alb in vreo lege ca politicienii care se fac vinovati de plecarea oamenilor din tara sa fie judecati pentru genocid.
Poat suna aberant cea ce spun, dar traim intr-o aberatie de cand rusii au pus comunistii la putere si iata ca nu au lasat-o nici la 24 ani de la "revolutie" dovada incriminarea de sorginte comunista din gura natangului Ponta care uzeaza de o formula goala de continut : fascist.