Societatea Timisoara - Apel si invitatie la atitudine civica

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Societatea Timisoara - Apel si invitatie la atitudine civica


Musafir

#226

2014-05-08 15:04

Solidaritatea ,in aceste zile de rastriste pentru Romania este unul din cele mai importante semne de normalitate si ceea ce lipseste cel mai mult acestui popor !

Musafir

#227

2014-05-08 15:12

Nu stiu cu ce a gresit poporul roman de s-a putut alege cu un asemenea persoana in fruntea guvernului. Oare nu cumva este un blestem ca ne-am insingerat siguri ziua de nasterea domnului din anul 1989. Oare cind ne vom gasi drumul corect si conducatorul care sa-l urmam pe o cale bine aleasa
anonim

#228

2014-05-08 15:33

In timp ce noi ne vaicarim si scriem petitii, Ponta isi vede, nestingherit, de treaba si "lucreaza" intens la imaginea sa de viitor Presedinte al romanilor. Trebuie facut totul, ca acest individ odios sa dispara de pe scena politica a tarii. Un plagiator nu poate avea stima fata de oamenii cinstiti. Va promova intotdeauna falsul, arivismul, impostura si-i va transforma pe cei slabi si fara aparare in slugi fidele. Un nou dictator se profileaza in Romania

Musafir

#229

2014-05-08 15:49

semnez petitia

Musafir

#230

2014-05-08 16:24

.

Musafir

#231

2014-05-08 16:30

Resping
in totalitate asemenea agresiuni primitive

Musafir

#232

2014-05-08 16:37

Ponta isi dovedeste din nou conceptia profund comunista, preluata de la cuplul Iliescu-Nastase.

Musafir

#233

2014-05-08 18:03

Cred ca Ponta nu stie ce inseamna fascist
Un satul de ''doctori''...

#234 Mickey Mouse

2014-05-08 18:17

Un personaj de desene animate teribilist, acest Ponta,intotdeauns si-a mascat incapacitatea prin declaratii care mai de care mai idioate, ce sa-i faci`, la asa ~ doctor ~, asa declaratie! Sa+ti fie rusine marioneta! Mai bine-ai face ceva pentru tara asts ca de-aia te-am pus dracului acolo, noi , prostii cei multi pe care-i minti in fiecare zi
jack

#235

2014-05-08 19:21

Cum altel ar putea sa iasa in evidenta decat aruncand cu noroi altii?!
E clar ca nu are niciun fel e valoare! Doamne cum de ne-am ales cu un asemenea personaj sa ne reprezinte? si cum am putea sa scapam de el cat mai repede !

Musafir

#236

2014-05-08 19:30

Este INACCEPTABIL,o astfel de ATITUDINE CINICA din partea unui Om, care s-a vrut cu Disperare , SUS,tot mai SUS, in VARF,adica DEH,....prim-ministru,sa aiba INDECENTA de a se exprima atat de primar, impotriva unor PERSONALITATI DE EXCEPTIE, OAMENI de CULTURA, INTELECTUALI, cucare ne MANDRIM.

Musafir

#237

2014-05-08 19:35

Vreau o romanie curata.Eliminati comunismul, ganditi-va le copii vostri.

Musafir

#238

2014-05-08 19:50

Asemenea afirmatii denota incultura crasa si desconsiderarea totala a ceor care le aud (ne considera pe toti niste toape tembele, crede ca astfel isi asigura voturile noastre).Uita ca pasarea pe limba ei piere...
Margarit Duicu.
Attila

#239

2014-05-08 20:28

pontaurul se comportă exact ca acei comunişti din vremea lui Dej când se minţea zilnic încât nu mai apucai să refaci adevărul. Se dau cifre umflate la Tv, statistici conform cărora suntem fruntaşii Europei când în realitate suntem unde suntem. Cel mai grav este că valorile şi principiile pe care se clădeşte un nemam şi o cultură sunt batjocorite în mod sistematic.

Musafir

#240

2014-05-08 21:42

Un popor, fara elite de facto, e sortit pierii!

Musafir

#241

2014-05-08 22:37

Imi cer scuze pentru faptul ca Romania are o asa rusine de prim-ministru. Incepind cu furtul intelectual pentru care nu raspunde, continuind cu umilinta oamenilor de valoare, batjocura omului de rind in fata necazurilor si terminind cu un model de familie jenant pentru orice om cu bun simt.

Musafir

#242

2014-05-09 05:25

Derapajele unui politician care,din intimplare sau din interesul baronilor psd,a ajuns sa ne hotarasca viata in mod discretionar,trebuiesc sanctionate de fiecare data pentru ca ar putea deveni aberante si dictatoriale.

Musafir

#243

2014-05-09 06:22

Respect domnule LIICEANU
Tuci = negru
Musafir

#244 Petitie impotriva aberatiilor lui ponta (cu "p" mic)

2014-05-09 06:34

De cate ori mai trebuie sa-si bata joc acest individ numit Ponta, care a fost cocotat intr-o pozitie pe care o confunda cu birja, pentru ca se comporta ca un birjar,ca sa reactionam mai hotarat. Nu am habar cum trebuie procedat, pentru ca pe alegeri nu se poate conta atata timp cat se ocupa Dragnea de ele. Chiar trebuie se asteptam sa treaca 7 generatii de politiceni infractori (mai ales cei din senat si parlament) pentru a putea spera la o viata politica normala si care sa puna tara asta pe un drum al ei, pentru oamenii ei ??? Am atatea nemultumiri, incat cand aud rezulatatele sondajelor nu ma mira numarul celor care vor sa paraseasca tara aceasta si asta numai si numai din cauza modului cum este condusa tara din 1990. Oare nimeni nu este constient de raul pe care l-a facut ILIESCU, incat si acum ne ducem sa ne "lumineze" (vezi situatia din Ucraina), in loc sa fie tras la raspundere pentru raul facut tarii (poporului in fapt) si nu ma gandesc la mineriade, cu toate ca acolo sint sigur ca exista dovezi pe baza carora sa se dovedeasca ca a incalcat legile, dar eu consider ca a pus bazele unui GENOGID prin care a fortat oamenii sa plece din tara ca sa poata sa existe. Trebuie sa scrie negru pe alb in vreo lege ca politicienii care se fac vinovati de plecarea oamenilor din tara sa fie judecati pentru genocid.
Poat suna aberant cea ce spun, dar traim intr-o aberatie de cand rusii au pus comunistii la putere si iata ca nu au lasat-o nici la 24 ani de la "revolutie" dovada incriminarea de sorginte comunista din gura natangului Ponta care uzeaza de o formula goala de continut : fascist.

mannixg

#245 Re:

2014-05-09 07:17

#228: anonim -

Cine isi inchipuie ca in tara asta vreodata lucrurile vor merge "ca la altii", se imbata cu apa de ploaie. Nu merg si nu vor merge, nicio data. Si asta vine de la fundatia acestei tari, fundatie prost facuta acu aproape 100 de ani(1918). Ori, tot ce s-a facut de atunci incoace pe aceasta subreda fundatie, va duce inevitabil, mai devreme decat ne-am putea inchipui-cand "apasarea, tasarea va fi la limita de rezistenta- la daramarea acestei constructii proaste.


Musafir

#246

2014-05-09 07:25

Sunt convins ca Ponta n-a citit vreodata vreun rand de doctrine politice. E un analfabet politic.

Musafir

#247 Aceasta ruusine numita PONTA

2014-05-09 08:13

Romania se degradeaza pe zi ce trece cu indivizi precum Ponta. O mare rusine nationala.

Musafir

#248

2014-05-09 08:34

Ponta DUTEEEEEEEEEEEEEEE..................

Musafir

#249

2014-05-09 09:03

Nu comentez .

Musafir

#250

2014-05-09 09:30

Populatia indobitocita nu-i merita