Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

IPU atynci i-am condamnat pe toti la moarte

/ #18935

2014-03-30 18:10

Ma, chiar nu va este rusine, ce aveti cu disponibilizati ce este vina noastra(nu am cerut noi sa plecam ,AM FOST DATI AFARA,969 de oameni, cu o hartie in mana care sa dovedit a fi o minciuna si un venit pe un an de zile si anul urmator la jumate si pe urma PA, intr-un oras si judet mort din punct de vedere economic) ca va conduc o sleahta de incompetenti care s-au intrecut in lipiri de afise si pupat in cur partidele la putere si situatia este aproape de faliment, sant liderii noi care pe care vi ati ales sa va reprezinte si care mint cu nerusinare, au spus ca prin plecarea celor ~1000 de oameni se incearca redresarea combinatului(mare minciuna fondul de salari in Oltchim era de 5% la 65% capacitate de functionare si la nivelul luni iunie 2013 era de 30% alta minciuna dar cate s-au spus)iar pe usa din dos au venit pe langa cei 14 directori existenti in schema, inca 9 directori si sa dus dracului tot calculul cu diminuarea fondului de salarii.Apropo nu am auzit ca sa comenteze sau sa infiereze acest Cernev situatia creata, nu, ne asezam cu curu unde ne este bine ptr. noi si mai spuneti ca vreti binele. Nu LEPRELOR, vreti binele numai ptr. o slahta dintre voi si restul dumnezeu cu mila.Cititi dracului raportul de activitate la intamplare oricare ca sant vreo 7 (iar asta ultimul este mult mai dezastros ,sant curios sa vedem daca apare la vedere, ca deocamdata sta la sertar,ca cica circula zvonurile ca de asta s-au retras investitori si au cerut 6 luni amanare)si hai sa luam unul la intamplare.RAPORT DE ACTIVITATE NR.5 privind indeplinirea atributiile Consortului de administratori judiciari al debitorului S.C.OLTCHIM.S.A.,si sa mergem asa intr-o doara, nu de alta dar are 25 de pagini si sa ne oprim la pagina 21 si 22, sa alegem asta care este dureroasa 38034959 lei datori la BUGETUL DE STAT ,cred ca realizati ce inseamna asta,iar datoriile totale sant de 167515954 lei (noi) ca sa nu ne incurcam,datori catre CET reprezentand aproximativ 3 mil. lei lunar ,reprezentand consumul de abur tehnologic neplatit de la intrarea in insolventa,iar daca il parcurgi asa detaliat o sa vedeti ca pana si CLOR ati cumparat(ba ce dracu Oltchimul parca producea clor),iar magnifici vostri lideri gen Ion Dan , Gaoaza etc. stau si se injura si isi descarca toate refularile obscene de ipotenti mintali,cu unii oameni care poate au ajuns la capatul rabdari cu atatea minciuni si ordinarii si voi vreti PROGRES si NORMALITATATE cu astfel de specimene psihicoanalfabete incapabile sa inteleaga ce rau si dezastru au facut prin actiunile lor demne de anul 1948,ce dracului dialog poti sa porti cu astfel de oameni ,cand la argumente si documente, ei vin cu injuri si calomni.