Gratiere pentru Gica Popescu

DODO

/ #1889 Nu GRATIERE. Este o prostie. Basescu nu va semna niciodata.

2014-03-07 17:55

#1: - Eu cred ca mai presus de lege nu este nimeni. Popescu a gresit si trebuie sa plateasca. Nu are importanta ce a fost ca si sportiv. Este vina lui ca s-a asociat cu cine nu trebuie( fratii BECALI). Chiar daca va plati banii statului pentru impozite ramane latura penala care nu va fi neglijata. Se fac multe comparatii cu criminali dar nu este corecta acesta pentru ca un criminal este pedepsit cu 20 ani de inchisoare iar Gica Popescu are 3 ani si va face efectiv 1 an. Eu am firma din 2007 si platesc taxe la stat lunar si sunt situatii in care nu raman cu nimic. Gica Popescu a avut firma a falimentat-o si nu a platit nimic la statul roman. De ce nu a luat ca exemplu pe cumnatul lui Gica Hagi care este un exemplu de sportiv, om de afaceri, antrenor si de o modestie iesita din comun. Parerea mea este ca presedintele BASESCU nu va semna niciodata o cerere se gratiere de acest fel, pentru ca nu isi va asocia imaginea cu evazionisti. Deci in concluzie este o rusine aceasta ideie cu GRATIEREA.