STOP grațierii lui Gică Popescu

Andrei Tomy ( ma gasiti si pe facebook)

/ #42 incredibil prostia romaneasca

2014-03-07 00:11

Chiar am sa fac campanie acestei petitii pe facebook. Am citit toate comentariile pana la 40 si sunt stupefiat , scarbit si sictirit de gandirea unora. Unii se iau de senatoru care a facut petitia, altu de Basescu ca la pus pe asta nou la FRF ...altii de Huidu ca nu e si el la puscarie. Eu va intreb umil : vi se pare ca un roman care fura din magazin doua batoane de salam sa faca un an de puscarie si cineva care a furat din pensia lu mama, din medicamentele lu maicata .. din banii de asfaltare .. din banii armatei sa fie gratiat?
Pentru cei care spun ca a adus un beneficiu Romaniei, Gica Popescu a fost un jucator platit bine pentru asta. A castigat bani si influenta si a ajuns sa comita un furt , o ilegalitate care se plateste. Vrea sau nu Basescu, Ponta sau cine vrei voi sa inculpati ca ar fi fost dosar politic va spun ca legea anti furt a fost data de pe timpurile primii Constitutii. Te-a trimis Basescu la puscarie, mi se rupe atata timp cat ai incalcat legea si ai fost prins fa si pedeapsa.
A recunoscut fapta si da dat banii inapoi. Da e adevarat, dar nu sa dus sa spuna la procurori inainte de a fi prins : Am facut o greseala, am jefuit 22 milioane de romani de 1 milion euro. Vreau sa fiu judecat pentru greseala mea si dau banii inapoi. A fost un jeg care si-a dat seama ce va pati si a incercat sa scape macar cu o suspendare.
Huidu nu a ajuns la puscarie pentru ca a avut influente socru lui. Bat pariu ca daca se ducea la puscarie si era trendu gratierilor, ar fi iesit cineva sa spuna : E hazlui ... hai sa il iertam !! Merita si Huidu puscarie. Sa mearga si el. Ma doare in cur daca ajunge la puscarie. Eu unu nu o sa il plang!
Revenind la FRF ... de ani de zile ne plangem ca nu se face nimic in fotbalul romanesc ... ca e putred ca e corupt ca e jegos. A venit un tip nou , necunoscut , a schimbat regimul vechi ... ia scazut lu Sandu renta viagera .. la dat afara pe Kassai ... la fugarit chiar ... omu vrea sa schimbe ceva ... se cunoaste un aer nou! Hai sa ii dam o sansa ... de nu la puscarie si asta daca fura ...fie el omu lu Basescu .. a lu Iliescu ..a lu Antonescu .. si/sau a lu ma-sa ...
Cand nu se face justitie faceti galagie , cand se face tot galagie ca nu va convine.