STOP grațierii lui Gică Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP grațierii lui Gică Popescu

olteanca

#26 Re: Nejustificat

2014-03-06 22:00

#7: Dinache - Nejustificat

Mergi maica inapoi la scoala ca te ride lumea


Musafir

#27

2014-03-06 22:02

am tot respectul pentru ce a facut ca jucator de fotbal, dar nu pot sa-l iert pentru faptele comise ulterior,incalcand "LEGEA",pentru asta trebuie sa plateasca conf.verdictului dat de "JUSTITIE"! Cei ce vor gratierea lui, profita ca sa scape pe cei ce trebuie sa intre la randul lor in puscarie,baroni locali, varani, etc,etc!
Cu cobilita pe net

#28 Re: sa mai si gindim

2014-03-06 22:02

#8: dreptatea si justitia nu sint acelasi lucru - sa mai si gindim

Dac tu ai intrat la drept eu sunt Miss Univers.  Mergi inapoi la profesionala ca nici p'aia nu ai terminat-o !

Un om prea mic pentru a schimba ceva...

#29 Re: Re:

2014-03-06 22:04

#23: Sorin POP - Re:

Conteaza de ce parte sunt?oricum nu se schimba nimic cu niciuna din cele doua petitii...domnul Basescu si altii stau pe margine si se amuza ca au facut valuri si pot sa isi vada in continuare de ceea ce ii intereseaza: modificarea constitutiei in favoarea sa, mai cauta sa vanda o flota sau mai face o autostrada de 70 de ori mai scumpa si multe altele ca dupa sa nu mai aiba nicio problema...sta eventual la un pahar de vorba si se amuza ca ne agitam ca niste gandacei pe care poate sa ii striveasca oricand cu un DNA usor de convins, cu niste judecatori cu mentalitate "democratica" in favoarea dansului...observ insa ca v-a intrigat doar comentariul meu si ma intreb oare de ce...sunt doar curioasa din partea cui ati candidat si din partea cui a venit initiativa acestei petitii...pe cealalta am inteles-o lumea mai are nevoie de speranta...


Musafir

#30

2014-03-06 22:06

A fost nevoit sa incalce legea pentru a putea sa traiasca decent? NU.Avea destul si a vrut si mai mult.Trebuie sa plateasca.Toti oamenii politici care pnt voturi sunt acum de partea lui sunt invitati sa locuiasca cu el in inchisoare daca sunt solidari.
Un om prea mic pentru a schimba ceva...

#31 Re: Re:

2014-03-06 22:09

#23: Sorin POP - Re:

Rectific nu doar comentariul meu ci si altele care incearca sa vina cu niste argumente contra...

Sorin POP
Autorul acestei petitii

#32 Re: Re: Re:

2014-03-06 22:13

#29: Un om prea mic pentru a schimba ceva... - Re: Re:

Raspunsul meu o sa va dezamageasca: nu am nici o treaba cu politica, la fel de "dragi" mi-s toti.

Nu intelegeam rostul comentariului initial...acum cred ca pricep ca sunteti deasupra acestei dezbateri pro sau contra.

Sorin POP
Autorul acestei petitii

#33 Re: sa mai si gindim

2014-03-06 22:22

#8: dreptatea si justitia nu sint acelasi lucru - sa mai si gindim

ca simplu cetatean sper si vreau sa cred ca justitia face dreptate. nu sunt in masure sa judec o decizie a justitie. in schimb justitia aceasta care trebuie sa masoare, inainte de decizie, aspectele personale sau contextul a luat o decizie, care dupa umila mea parere trebuie respectata.


Musafir

#34

2014-03-06 22:54

Felicitari pentru inițierea acestei petiții!Locul infractorilor e la pușcărie!

Musafir

#35

2014-03-06 22:55

Pedeapsa mi se pare conformă cu fapta comisă. Popularitatea personajului nu trebuie să influențeze actul de justiție.
anti-ciclop

#36 Re:

2014-03-06 23:02

Pt. toti cheliosii neuronali de pe aici:

Va patineaza musca direct pe limba...

1. Prin ceea ce a facut, Gica Popescu a adus in mod clar (direct sau indirect) Romaniei beneficii ce depasesc valoarea acestui prejudiciu. Pt. cei care n-au fost inzestrati cu "darul gandirii" ... e vorba de aceeasi chestie pt. promovarea imaginii Romaniei in lume, pt. care acea basista ce inspira greata (pe nume elena udrea) a platit sute de mii de euro DIN BANI PUBLICI (800.000 s-a spus in presa!!!) ca sa faca o amarata de frunza stilizata (se poate face un logo cu maxim 1.000 de dolari pe un site de profil-vezi 99designs pe google!!! ASTA HOTIE!!!).

2. Huidu ala de la PrimaTV care a OMORAT 3 oameni!!! a luat tot 3 ani dar cu suspendare!!! Vi se pare corect ca 3 vieti de oameni sa nu valoreze cat 400.000??? Imprumutati un neuron de la vecini si ganditi si voi...Oare de ce s-a intamplat asta? Nu cumva sa poata ajunge prescolarul ala de afon in fotbal adevarat la conducerea (!) FRF??? Ala care a fost un fel de consiler al lui basescu? Suspect....putin spus...

Va cam faceti nevoile impotriva vantului...Adica va furati singuri caciula negandind. Liniste eterna sa aveti!

 

Shady

#37 GANDITI MA!

2014-03-06 23:10

Stupiditatea si ipocrizia e punctul forte al Romanilor!
Felicitari ... sunteti cei mai tampiti oameni de pe planeta!

CUM DRACU A FURAT MA??
CHIAR DACA NU A PLATIT TAXELE LA STAT TOT CASTIG PT ROMANIA E IDIOTILOR!!! SUNT BANI VENITI DIN AFARA TARII!!
ORICE BAN VENIT DIN FARA TARII ESTE UN PLUS PENTRU ECONOMIA ROMANIEI!

GANDITI IDIOTILOR! GANDITI!
CONSTINTA VOASTRA

#38 Ganditi adevar si spuneti dreptate.

2014-03-06 23:11

De fapt aceasta si este intrebare acestei petiti:
CINEVA CARE A FACUT O BOACANA PENALA, TREBUIE SA DE-A SOCOTEALA IN FATA LEGI, CHEAR DACA ESTE O PERSOANA CU INFLUENTA ?
si fiecare raspunde dupa propria lui constinta DA sau BA.
Asa ca fiecare om avand constinta proprie care difera de la individ la individ si raspunsurile vor fi mult diferite.
Dar atunci cand cautam adevarul si il spunem,raspunsurile automat vor fi la unison: CINE GRESESTE, PLATESTE.

Musafir

#39

2014-03-06 23:25

toti sunt egali in fata legii ; nu merge cu "vrem egalitate dar nu pt catei"
liber

#40 Re: Fiecare om trebuie sa raspunda in fata legi

2014-03-06 23:38

#9: Musafir - Fiecare om trebuie sa raspunda in fata legi 

 Abia astept ca iubitul tau PRESEDINTE sa ajunga in locul lui Popescu !!!!!!!! De unde sa stie niste viermi care traiesc in balega politicienilor penali pe care-i slujesc ce-i dreptatea?

CRISS

#41 Re: Re:

2014-03-07 00:02

#36: anti-ciclop - Re:

Sunt in mare parte de acord cu ce-ai scris mai putin atunci cand ai pretentia ca niste creiere netede sa gandeasca,asta nu se va intampla.E aproape ca si cum i-ai explica unei maimute speta respectiva si sa te astepti s-o inteleaga.Din pacate trebuie sa ne impacam cu gandul ca tara noastra e un mare abator de idioti si la fel ca buruienile se inmultesc vertiginos.

Respect Gica Popsecu pentru ca a adus cinste acestei tari.Mancatorii de kkt  sa faca si ei macar 0,01 % din ce-a facut el si pe urma sa aiba nesimtirea sa comenteze.

Andrei Tomy ( ma gasiti si pe facebook)

#42 incredibil prostia romaneasca

2014-03-07 00:11

Chiar am sa fac campanie acestei petitii pe facebook. Am citit toate comentariile pana la 40 si sunt stupefiat , scarbit si sictirit de gandirea unora. Unii se iau de senatoru care a facut petitia, altu de Basescu ca la pus pe asta nou la FRF ...altii de Huidu ca nu e si el la puscarie. Eu va intreb umil : vi se pare ca un roman care fura din magazin doua batoane de salam sa faca un an de puscarie si cineva care a furat din pensia lu mama, din medicamentele lu maicata .. din banii de asfaltare .. din banii armatei sa fie gratiat?
Pentru cei care spun ca a adus un beneficiu Romaniei, Gica Popescu a fost un jucator platit bine pentru asta. A castigat bani si influenta si a ajuns sa comita un furt , o ilegalitate care se plateste. Vrea sau nu Basescu, Ponta sau cine vrei voi sa inculpati ca ar fi fost dosar politic va spun ca legea anti furt a fost data de pe timpurile primii Constitutii. Te-a trimis Basescu la puscarie, mi se rupe atata timp cat ai incalcat legea si ai fost prins fa si pedeapsa.
A recunoscut fapta si da dat banii inapoi. Da e adevarat, dar nu sa dus sa spuna la procurori inainte de a fi prins : Am facut o greseala, am jefuit 22 milioane de romani de 1 milion euro. Vreau sa fiu judecat pentru greseala mea si dau banii inapoi. A fost un jeg care si-a dat seama ce va pati si a incercat sa scape macar cu o suspendare.
Huidu nu a ajuns la puscarie pentru ca a avut influente socru lui. Bat pariu ca daca se ducea la puscarie si era trendu gratierilor, ar fi iesit cineva sa spuna : E hazlui ... hai sa il iertam !! Merita si Huidu puscarie. Sa mearga si el. Ma doare in cur daca ajunge la puscarie. Eu unu nu o sa il plang!
Revenind la FRF ... de ani de zile ne plangem ca nu se face nimic in fotbalul romanesc ... ca e putred ca e corupt ca e jegos. A venit un tip nou , necunoscut , a schimbat regimul vechi ... ia scazut lu Sandu renta viagera .. la dat afara pe Kassai ... la fugarit chiar ... omu vrea sa schimbe ceva ... se cunoaste un aer nou! Hai sa ii dam o sansa ... de nu la puscarie si asta daca fura ...fie el omu lu Basescu .. a lu Iliescu ..a lu Antonescu .. si/sau a lu ma-sa ...
Cand nu se face justitie faceti galagie , cand se face tot galagie ca nu va convine.


Musafir

#43 Re: GANDITI MA!

2014-03-07 00:15

#37: Shady - GANDITI MA!

Degeaba faci idioti niste forme de viata care nu pot gandi.Eu sunt curios cum reusesc sa respire singuri.

Apropo' , tara noastra are cel mai mare numar de analfabeti din Europa.Asta demonstreaza unde am ajuns.

Viitorul suna....ca dracu'.

 


Musafir

#44 Re: GANDITI MA!

2014-03-07 00:24

#37: Shady - GANDITI MA!

Prostane ..orice ban venit e un plus ... orice ban plecat e un minus. Daca e tot venit sa ramana. De ce sa fie furat daca e venit. Romania a investit in el : Ia dat o sansa la nationala , la educat , la platit , a facut liceu gratuit. A beneficiat de ingrijire medicala gratuita, i sau dat carti din partea statului roman. E normal sa isi aduca contributia si sa traga pentru romania care la adus acolo unde a ajuns. De ce a furat mana care la sprijinit si propulsat. Da Hagi de ce nu a furat ? da Iordanesc, da Dorinel Munteanu , da Adrian Ilie, da Raduciou de ce nu au furat statu ? Ei de ce au avut coloana vertebrala?

Esti prost Shady ... rau ... mai prost ca vaca ...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-07 00:38


Criss

#46 Re: incredibil prostia romaneasca

2014-03-07 00:53

#42: Andrei Tomy ( ma gasiti si pe facebook) - incredibil prostia romaneasca

Esti un caz disperat la fel ca semnatarii petitiei de aici.Din pacate pentru cei ca tine nu se pot face implanturi de neuroni si prin urmare esti un caz pierdut.Dar daca mai ai cumva vreun neuron si ala mort pe jumatate am sa-ti explic pe scurt ca unei forme de viata ce te afli fara a avea pretentia ca vei pricepe vreo iota.

In primul rand Bodu,omul lui Base avea ordin sa execute anumite persoane.Urmatorul pas avea sa fie preluarea sefiei FRF.Zis si facut,cu toate ca se putea aduce un om care macar sa para ca e din fenomen,dar de' nu putem avea pretentii de la niste lepre insetate de putere.

Gica Popescu a fost printre putinii oameni care au adus cinste acestei tari si chiar bani prin tot ce a facut.Meltenii care nu pricep sunt cei care n-au facut una de-un leu de cand sunt ei.A fost capitanul Nationalei Roamniei in 115 meciuri si capitanul echipei FC Barcelona.Oare de ce nu l-au bagat la puscarie si pe Messi ca avea datorie la fisc si a platit-o ulterior?Poate pentru ca la noi sunt cei mai multi idioti pe metru patrat?

Gica Popescu a comis o eroare semnand cel mai probabil pe incredere si in urma acestui fapt doua instante au hotarat sa nu fie cu executare pedeapsa.Atentie! procurorii nu au cerut pedeapsa cu executare!Iar aici daca avem mai mult de un neuron ne dam seama ca nu vine sa dea judecatorul o pedeapsa cu executare cand procurorul a cerut maximul cu suspendare...DĂĂ!!!

Pedeapsa a fost data exact cat sa depaseasca 3 ani ca sa nu poata fi cu suspendare.(auzi..3 ani o luna si 10 zile ...)

Mi-as dori ca toti lupii moralisti de aici sa traiasca din impozitele pe care le platesc ei la stat daca vor mai apuca pensia si daca li se va da vreodata.Iar daca vreounul din cei care arunca pietre acum a mers fara bilet in autobuz sau a facut vreo infractiune fie ea si fara voie,atunci sa-si dea cu piatra-n cap intai pentru ca pana la reeducare in puscarie va trebui sa poata face cinste acestei tari intai.

Avem si noi glorii in tara asta cat poti numara pe degetele de la mana si pe alea le terfelim si le dezonoram.Ne meritam soarta si din pacate prostia in tara asta tinde sa explodeze precum o basica urat mirositoare.Salvati-va care mai puteti.

Prost e cel care mai vine in tara sa faca cinste Romaniei ca sa fie batjocorit apoi.Ilie Nastase a spus cu putin timp in urma ca ia in calcul sa plece si el avand in vedere unde am ajuns.Probabil ca il vom pierde si pe Hagi,Nadia si altii si sa ramana prostii sa se bucure in mocirla lor.Avem o tara frumoasa,pacat ca e populata...de multi imbecili.

Rog de asemenea imbecilii sa nu dea replay la ce am scris.

 


Musafir

#47

2014-03-07 01:30

Sunt de acord cu NEgratierea lui Gica Popescu DACA TOTI mafiotii,evazionistii sunt judecati si pedepsiti de justitie fara partinire... voi astia care tot trambitati cu justitia spuneti UNDE e Huidu acum? cuum? in pat langa sotie(la mine e 2 naoptea acum)..!!??.. avem justitie echitabila sau nu?

Musafir

#48

2014-03-07 02:06

Nimeni nu este mai presus de lege. Cine încalcă legea trebuie sa fie pedepsit indiferent de valoarea, meritele sale, laureat al premiului Nobel dacă ar fi ! Cu atât mi se pare ca este mai gravă fapta sa cu cât este considerat un exemplu de mulți cetățeni. Consider ca ne-a inselat pe toți cei care l-au admirat odată cu inselarea si incalcarea legilor statului roman, a țării sale.
SATRAITIBINE

#49 Re:

2014-03-07 04:22

#5: alexandra -

Continua sa visezi ! De peste 20 de ani Romania viseaza la cai verzi pe pereti si rezultatele se vad.


Musafir

#50

2014-03-07 04:32

Ai grsit platesti. Jucatorul poate merita dar omul a gresit. Asta e