Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Musafir |
/ #17170 Re: Lui CIRIPOI-CERNEV trebuie sa-i aratam cat de mult il iubim noi salariatii.2014-02-13 08:02#17159: - Lui CIRIPOI-CERNEV trebuie sa-i aratam cat de mult il iubim noi salariatii. Sindicatul “ Victoria”, infiintat de curand, este un sindicat fantoma. Cum adica ma fantoma? tu esti aiurea? Are personalitate juridica? Are 400 membri. Tu gandesti ce scrii pe aici? Sau poate tu nu stii ce inseamna asta! Pune mana pe dictionar si vezi ce si cum!
Liderul acestui sindicat se lauda ca este prietenul Administratorului juridic Piperea ( mare boss national la firmele de recuperare a datoriilor), Eu nu am auzit asta, dezvolta subiectul. Colaborare e una, prietenie a alta. Pune mana si citeste. Dictionarul!!!!!
mare mason si ahtiat dupa bani si Putere,
cine e mare mason? Piperea? ahtiat dupa bani? dupa putere? ma faci sa rad
zic tot cei de la Sindicatul Liber Oltchim,
daca au zis ei atunci asa e, e clar. Ei = diculoiu, presupun ca sa-i intarate pe membrii oportunisti ai Sindicatului “ Victoria”. S-a auzit ca are chiar ambitii politice puternice.
Asta e tare de tot, banuiesc ca de Cernev zici aici... ghici cine se inscrisa intre timp in PDL, direct ca vicepres... total intamplator (tot diculoiu, pentru cei ce nu stiu)
Este criticat si pentru ca a facut angajari in plina insolventa ( angajari speciale?) si mai ales pentru ca da afara oameni.
Aici, confuzie... despre cine se vorbeste? Si oricum in insolventa sunt permise angajarile!!!!!!!
Ar fi trebuit conform legii sa numeasca un administrator special. Deocamdata , acesta nu este numit. Ei, acum e numit, si e prieten bun cu diculoiu ca stau numa' in brate cand se vad - asa e mai bine? Victoria este un sindicat mascat. daaaa, e cu masca de gaze pe figura, si cu casca, uitasem de asta.
In realitate, prin liderul respectiv, Guvernul are un reprezentant pe platforma, care are rolul précis de “goarna” si de a mai calma “spiritele”. De-asta nu ati iesit voi la greve, ce sa mai zic acum.
Toate minciunile Guvernului sunt aprobate, distribuite in conferinte de presa si sustinute cu argumente. De aproape doi ani, le tot promit oamenilor ca: ori ca bancile vor finanta capitalul de lucru atat de necesar ( 50 mil.euro) pentru ca Oltchim sa-si poata mari capacitatea de productie.
Asa, si? Ce, ar putea sa dea banii astia Cernev?
Eu zic ca diculoiu sa ne arate ce a facut el bun pentru angajati in timpul domniei sale la Oltchim; cum a aparat el contractul si drepturile oamenilor externalizati (carora le-a dat cu flit) si cum se zbate el pentru binele societatii.
Mai zii ca ma distrasi teribil pana acum. Astea da citate, tot din voceavalcii?
|
|
Petiții promovate de alți utilizatori
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
33312 Creat: 2025-02-03
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
1365 Creat: 2025-07-11
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
1997 Creat: 2025-07-09
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2278 Creat: 2025-07-09
„Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
506 Creat: 2025-07-13
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2801 Creat: 2025-07-04
DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!
497 Creat: 2025-07-13
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
625 Creat: 2025-07-05
Stop vânzării animalelor vii în pet-shop-urile din România!
23 Creat: 2025-07-15
IUS-Lubrifin - parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea unui referendum. Semnează petiția!
6056 Creat: 2024-11-02
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
845 Creat: 2025-07-07
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15099 Creat: 2021-04-05
Interzicem Festivalul Beach Please in Romania
12 Creat: 2025-07-15
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
912 Creat: 2025-07-05
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
514 Creat: 2025-07-02
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4351 Creat: 2025-06-14
DEMISIA Domnule Ministru DANIEL DAVID
106 Creat: 2025-07-08
🤚STOP inculturii copiilor noștri!🤚
9 Creat: 2025-07-15
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
173 Creat: 2025-07-10
Respect pentru spațiul public – opriți supravegherea ilegală a copiilor din parcul Dino!
6 Creat: 2025-07-15