Denominarea Francului Elvetian, elimininarea clauzelor abuzive

Doina

/ #7

2014-02-10 10:29

Când va ieși lumea în stradă și împotriva bancherilor ( acești cămătari moderni și apărați de lege ) care nu știu altceva decât să crească dobânzile ? Se spune că suntem în criză ; atunci de ce nu ajută cu nimic ( doar pe Băsescu ) și ei se îmbogățesc din ce în ce mai mult ?
Până când vom mai suporta această spoliere și nu vom da cu ei de pământ ?
PS De când se știe omenirea, băncile și-au bătut joc de toți săracii și chiar dacă le-a stat în putință să-i ajute , n-au mișcat un deget ci doar i-a adus la sapă de lemn. Eu cred - de fapt sunt sigură- că aceștia sunt cei mai mari dușmani ai noștri și să ne aducem aminte de faptul că  din cauza celei mai mari bănci din America , suntem în această situație ( criza din 2008 și până astăzi ). Au pățit ceva acești nenorociți sau plătește toată lumea ?
PS1 Cât vom mai răbda aceste nedreptăți și vom fi bătaia de joc a acestor lăcuste ?

PS2  Să ne unim și să-i dăm în judecată pentru faptul că n-au anunțat dobânzile și le-au tot crescut până ce oamenii au ajuns în imposibilitatea de-a plăti  ; s-au câștigat foarte multe procese așa că drumul a fost netezit de alții și nu mai este așa de complicat .