Vrem recunoașterea postului TV Antena 3 drept cult religios

Semnatar

/ #148

2014-01-20 07:42

Romania e divizata in basisti, antenisti, pontisti, free gigi si sa nu uitam de salam. Eu am semnat aceasta petitie, dar am semnat si petitia impotriva lui Basescu, asa cum am semnat si petitia prin care se cerea demisia lui Ponta. Eu cum ma numesc? Consider ca Ponta nu are ce cauta in fruntea unui guvern al Romaniei pentru ca habar n-are ce face si face numai tampenii, pe care uneori mai incearca sa le dreaga. Are atarnat de coada un plagiat si isi permite sa demita prin fax oameni net superiori lui. Basescu trebuia indepartat de multa vreme, dar se pare ca nu prea ai ce pune in loc. Antena 3 e un post al prostiei, al ideilor deja rumegate, indesate in capul prostimii cu multa regie. Din punctul lor de vedere tot ce se intampla rau in Romania e din vina lui Basescu, nu exista stiri de informare, ci de manipulare si sa nu uitam de reclamele cu minerii care vor doar sa munceasca. Din punctul meu de vedere, daca te uiti la Antena 3, inseamna ca esti credincios acestui post de televiziune, in maniera in care esti credincios al unei biserici. Accepti informatii rumegate de altii si te limitezi doar la acele informatii, asa cum credinciosii oricarui cult cred in ce le spune cel care predica, mai mult decat in ce le spune medicul. Din punctul meu de vedere, eu pot trai printre antenisti asa cum ma strecor pe strada printre babe care lesina la pupat moaste. Hai sa nu ne injuram si sa nu ne omoram intre noi pentru ideile fixe ale unora. Romania n-a uitat sa rada, cred eu!