Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

tudorachinta

/ #20750

2014-01-17 20:22

Domnilor M Gadea, M. Badea, A. Ursu,
Aceste petitii online sunt foarte importante si necesare pentru soarta noastra a romanilor. Dar, daca vrem cu adevarat sa se schimbe ceva radical in Romania trebuie asanata intreaga clasa politica care conduce RAU de TOT tarisoara noastra de aproape un sfert de secol.
AM O PROPUNERE F. IMPORTANTA!!!
Va rog, initiati o petitie online prin care sa intrebati ROMANII daca sunt de acord sa limitam mandatul deputatilor, senatorilor, primarilor, presedinte consiliu judetean si prefectii la maxim 2 MANDATE. Pentru ca este logic, daca acestia care sunt de 3-4-5 mandate la putere ne-au adus aici unde suntem astazi, e clar ca nu ii duce mintea sa faca mai mult. Eu cred si sunt sigur ca si dvst sunteti de acord ca mai exista si alti oameni in Romania noastra capabili sa ii inlocuiasca. Pai ce facem domnilor? ne intoarcem iar la totalitarism . Odata scapati la putere nu mai scapam de ei? Daca ei nu au bunul simt sa faca un pas inapoi , hai sa ii determinam noi, poate incercati sa initiati o lege in acest sens pe baza unui numar mare de semnaturi.
Sunt sigur ca numarul semnatarilor o sa surprinda intreaga clasa politica!! Ce ziceti, incercati?
Semnatura
Un cercetator stiintific.