Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #18659

2014-01-17 18:15

...Ii doresc numai "BINE"... Personajului caruia i se acorda atata (nemeritata) atentie si care face obiectul acestei petitii, ii doresc numai BINE... Acelasi BINE pe care NI L-A GANDIT cand, cu gura pana la urechi, ne ura "sa traim bine", sau cand il plangea pe "draga Stholo" ("h"-ul e intentionat),sau cand "demisionez in 5 minute", sau cand promitea "bani contra reforma" (in invatamantul romanesc la fel de BINE finantat si in ziua de azi), sau cand se jura ca "nu l-am lovit pe copil/rusine, Dinu Patriciu" , sau cand "bani sunt, dar nu vrea raul de Tariceanu" , sau cand "Romania nu are nevoie de imprumut de la FMI / ba parca are nevoie / ba deja ne-am imprumutat" , sau cand "in Romania nu se reduc salarii si pensii / ba parca totusi..." , sau cand "ghici, ghicitoarea mea, cine pleaca" (mult respect, Raed Arafat) , sau cand "nu vreau la masa verde" , sau cand "veniti la vot / ba nu mai veniti la vot" , sau cand....etc....etc.....etc.... De tot BINELE pe care NI L-A GANDIT in atat de multe randuri sper sa aiba parte personajul, cat mai curand, si pentru cat mai mult timp. Iar noi, poporul de "gaozari" si "tiganci imputite" (sper sa nu-mi fie sters comentariul pentru ca am citat din "gandirea politica" a personajului), am face bine sa ne oprim si sa ne ingrozim nitel, ca tot se apropie alegerile: oare chiar genul asta de personaj il meritam sa ne fie lider?... Un gand de BINE si pentru inaltatorii de osanale (fiti bucurosi, Joseph Goebbels ar fi mandru de voi) catre "cel mai iubit fiu" , "bastionul justitiei" , "dreptul carmaci" , "ultimul cinstit din tara"..etc : la asa idol, asa inchinatori... Ca sa inchei: l-au regretat unii pe Ceausescu, altii pe Iliescu, altii pe Constantinescu... Ca sa-i vedem pe unii ajungand sa-l regrete pe personaj, teama mi-e ca ar trebui sa ne conduca...necuratul...