Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #17905

2014-01-17 17:37

Acest ,,presedinte`` se face vinovat de minciuna in 2001 la un interviu acordat d-lui Tuca (jurnalul natzional)privind dobandirea casei din Mihaileanu,nu este strain de vanzarea flotei petromin la valoarea sub pretzul fierului vechi(sa vina procurorii dna la mine cu tonajul dw si pretzul de vanzare a fiecare nave sieu pot dovedi acest lucru deorece pana in 1989 am participat la comandamentele navale in calitate de fost tehnolog si tehnolog sef pt componentele de mari de depozitare,componente de motoare si componentele de deplasre si carmuire).se mai face vinovat de disparitzia in complicitate cu ginerele lui ion dinca(poreclit ion te leaga)a statziuni de cecetare agicola din cartierul baneasa(teren in supraf.de 229 ha.donat de Regia Maria in 1929,de care au profitat bunicii mei fosti agricultori in jud.Giurgiu privind samantza selectzionata pt. culturile de bumbac,in, grau ,porumb,sfecla de zahar,etc. A contribuit impreuna cu videanu, la distrugerea unui parculetz situat in Aleea Terasei
intre blocurile de la numerele 6 si 8,care a devenit o groapa de gunoi si crescatorie de caini vagabonzi(am dosar penal la dna din 2008,nesolutzionat pana in prezent din ordinul lui _morar_recompesat de basescu prin numirea la CC).Am dovezi ca din ordinul lui majoritatea primarilor din PDL din comunele din judetzele din Muntenia situate la nord de capitala au impidict cetatzenii sa participe la referendum(fapta mult mai grava de cea care este acuzat Dragnea) si multe alte dovezi ca este un presedinte numai pt el,familia si acolitzii lui.Dupa ce nu va mai fi presedinte voi depune plangere penala si voi merge chiar la CEDO si curtea de justitzie internatzionala(stiu drumul la aceasta institutzie ,deorece am fost inainte 1989 pt litigii comerciale cu firme din Europa)