Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #17427

2014-01-17 17:14

Acesta nu este presedinte. Orice iesire publica este un afront adus romanilor prin afirmarea intereselor personale ale lui si familiei lui. Vedeti ce face de exemplu Mircea Basescu pe platforma port Agigea. Studiati Firma GSP Constanta cum a facut o platforma maritima de montaj conducte maritime: cati bani, ce materiale proaste a folosit, de unde si cati bani si-a insusit, cata spaga se da pe platforma, ce spaga se da pentru excludere vamala etc. Va minunati! Nimeni nu misca acolo fara degetul lui Mircea Basescu.
Basescu a facut atata rau Romaniei incat poate fi acuzat de TRADAREA intereselor nationale ale Republicii Romania, ca stat: vanzarea flotei comerciale romane (traulere, mineraliere, petroliere, vase comerciale etc)vase care si acum navigheaza si, culmea, sunt reparate in santiere navale romanesti. PESTE OCEANIC, manca poporul ieftin, sanatos si bine, omega 3. Acum? Vedeti cat costa pestele oceanic. A tradat pozitia Romaniei in raport cu Ungaria. De ce au murit atatia romani in cele doua razboaie? De ce nu a cerut anularea Pactului Ribentropp-Molotov? I-a dat si medalie, ordin, lui Tokes. Afaceri personale in detrimentul Romaniei: afacerea Alro, afacerea Gazprom, distrugerea parcului CFR etc. Mi-e si sila sa mai continui. O agramata, fie-sa Eba, europarlamentar- cel mai semnificativ caz de nepotism, o nesimtita aroganta, fie-sa Ioana, o inculta ajunsa fruntea notariatului romanesc ca o cale de a primi spaga legal pentru el, casa data lui insusi cadou, afaceri cu terenuri, imixtiuni si implicari PUR politice...MI-E SCARBA SA IMI MAI AMINTESC ALTELE... ASTA NU E PRESEDINTELE ROMANIEI CI UN IMPOSTOR PERICULOS.