Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #6366

2014-01-16 21:51

Motivul pentru care nu imi afisez semnatura online, draga Antena 3, este pentru ca...da, ati ghicit: mi-e frica!! Mi-e frica pentru ca stiu prea bine in ce (asa zisa) tara traiesc, deasemenea stiu ca sunt putini ca antena 3 in tara, putini care sa imi ia partea de cetatean oropsit de aceasta sleahta de ordinari care ne conduc de la Revolutie incoace. Pana vom trai noi in democratie...va mai curge multa apa pe Dambovita, vorba vorbei. Am 33 de ani si imi aduc aminte ca pe la 20 de ani nu imi era frica de nimic, eram in plin zbor tineresc, aveam multe planuri, dar...acest sistem diabolic si dement m-a invatat cum sa imi fie/ca trebuie sa imi fie si observ ca mi-e teama cum le era teama si parintilor nostri. Acest sistem dement mi-a taiat aripile si mi-a ruinat toate planurile de viitor. Au trecut 13 ani de la cei 20 de ani ai mei si nu am realizat nimic, nu m-am realizat, desi mi-am incercat tot timpul sansele si am pus diferite planuri in aplicare in toti acesti ani. Probabil ca daca veti face un oras cu numele "Antena 3", ma voi muta si eu acolo, sa ma simt liber printre oameni normali la cap si sa discut cu niste oameni culti si normali la cap. Da, semnez aceasta petitie, desi nu cred ca veti misca ceva, asta chiar daca sunteti foarte puternici. Probabil nu sunteti indeajuns de puternici, nici voi si nici altii, de nu se schimba lucrurile in tara asta deloc. Sper sa deveniti din ce in ce mai puternici pe viitor. In cele din urma, daca nu erati nici voi, pana acum eram "rasi, tunsi si frezati."

Ca sa-i raspund lui Basescu care spune ca respectivul reporter e un copil:
"Da, Basescule, copiii inteligenti spun lucruri, trazni-i-aș, nu Basescule?!?!?!?!?!?!" De asta tara asta nu ajunge nicaieri, pentru ca cei ca tine taie aripile celor tineri ca acest reporter, un profesionist in plina ascensiune.