Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #24227

2014-01-13 09:47

Citeam multe din comentariile scrise la adresa acestei petitii, stimati invitati de pe net, indifferent ce antene sau B- unuri sau evenimente ale zilei ar fi conceput o astfel de petitie cred ca ar fi semnat-o tot atat de multi oameni.Nedreptatile si imbogatitii de dupa 1989, sunt evidente. Dar nu noi suntem cei care vom putea sa mai stopam din ceea ce se vede cu ochiul liber de orice om cu mintea intreaga, ci sunt doar cei alesi si care ne conduc in favoarea lor: parlamentari care-si dau legi in favoarea lor, dar si guvernele care ne promit un trai decent si de fapt ne saracesc fiecare in felul lui. Deci, hai sa nu ne mai balacarim unii pe altii, sa ne faceti in toate felurile pe cei care am semnat aceasta petitie, ci sa incercam sa facem ceva pentru noi si urmasii nostrii, in favoarea noastra si nu a celor care de fapt nici nu se gandesc la noi si la traiul nostru de zi cu zi. Credeti ca sunteti in stare sa fiti mai toleranti?
Dl. actual presedinte demis in 2012 de popor, a facut sa ne dezbine cat a putut mai mult, acum este din spusele dansului alaturi de noul partid creat de aghiotantii de la Cotroceni, deci pe fata recunoaste , iar Curtea Constitutionala nu vede abuzurile unui presedinte care trebuie sa fie liber de orice entitate de partid.Deci ganditi bine, cand injurati antenele si doriti desfiintarea lor. Ne jicniti profund , stimabililor cand ne spuneti ca antenele ne spala creierii. Eu sunt creierii integrii si ca mine sunt multi altii, sunt in stare sa judec ceea ce este real si bine, sa nu I-au de bun asa cum mai fac unele televiziuni. Cu stima Nicoleta Radu din Resita