Abuzurile din Romania trec oceanul

Absolventa Stiinte Politice in SUA

/ #19678 Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-12 00:15

#19508: D - Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

quot erat demonstratum. :)))) that cracks me up every single time. Stai linistit ca si in Ally McBeal au folosit fraza. ;)

Imi blamezi gramatica. Mea culpa. Recunosc. Am facut facultatea in limba engleza. Vorbesc fluent 3 limbi straine (cu certificari pentru toate 3) si nu am lucrat niciodata in limba romana. Imi recunosc neajunsurile cand vine vorba de nivelul de limba romana dar totusi:

-- "sunt sigura ca USL-ul e mandru sa AIVA suporteri de nivelul tau" -- AIVA este un typo :))))) Nici nu stiam ca este arhaism. Paranoie mare in tabara USL--deja ma vezi batrana. Vezi tu, litera "v" este exact langa litera "b". Si, atunci cand am recitit comment-ul inainte de a posta, mi-a scapat la editare.

-- "te simti dator sa ITI FACI CONTRIBUTIA CIVICA" -- aici am impreunat--accidental, desigur-- 2 exprimari similare, si anume: iti faci datoria civica si iti aduci contributia civica. Se mai intampla cand te grabesti. Motiv sa ma faci analfabeta sau proasta...? Nu cred.

-- "Si, ma mandresc" -- treaba cu virgula, imi recunosc vina intrutotul. Felicitari. Ai gasit o greseala. Sper ca esti satisfacut. Mai multe nu ai gasit? Ma dezamagesti profund. Mai ales avand in vedere faptul ca nu am mai studiat limba romana de la 17 ani. :))

 

Te iei de gramatica mea si de felul in care scriu, si iei asta ca pe o dovada ca nu am absolvit facultatea in SUA cum spun. Imi pare rau sa te anunt dar nu am studiat Limba Romana la o facultate Americana, deci nu stiu cum ai gandit-o pe asta. Nu am absolvit in SUA pt ca nu stiu reguli de ortografie ale limbii romane--asta e dovada ta? Eu ti-am oferit sa-ti arat diploma. Preferi sa ignori oferta si sa plusezi cu injurii.

 

Si totusi nu te adresezi deloc argumentelor mele privind aceasta petitie. Chiar deloc. Doar injurii si editari gramaticale in commentul tau. Mare suporter USL -- mai degraba urmas in viata al lui Pruteanu, cel putin din argumentele de mai sus. Trist, trist. Ia sa vedem, ce mai nascocesti tu in incercarea de a ma umili? Sper sa continui pentru ca tot ce faci e sa ma amuzi si sa imi dai dreptate, mai ales acum ca stiu ca ai totusi o varsta si ca mai locuiesti si inafara Romaniei (presupunand ca spui adevarul, normal).