Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #19585

2014-01-11 23:41

M-am saturat de saracie ,a trebuit sa-mi las copilul singur in tara ca sa pot pleca pe usile strainilor ,sa muncesc ca o sclava 21 din 24 pentru a-mi ajuta copilul sa studieze ,si la ce-i ajuta?????????Astudiat are diploma are facultate si nu are unde sa lucreze,mananc paine amara prin straini sa-mi pot ajuta copilul ...e normal/?????????De ce nu ar avea si copilul meu un servici si sa castige si el macar in jumatate cat fata presedintelui Basescu ,ce a studiat acea doamna si de unde are atatea bani ????????pecand lumea moare de foame. Se vorbeste de criza ...care criza????????Domnilor guvernanti a-ti furat cu vagonul ,a-ti saracit poporul ,de ce nu aveti si voi acelasi salar ,cum pensionarii de la tara ,care au muncit din greu ,prin frig ,arsita si ploi,si va-ti batut joc de ei.Ce a-ti facut pentru aceasta tara ?????????NIMIC ,NU A-TI FOST IN STARE SA ZUGRAVITI ,CE A CONSTRUIT D.CEAUSESCU,DARMITE SA MAI FACETI CEVA .dormiti in acele fotolii calde si va-ti imbogatit ,fara sa va uitati in jur la cei ce sufera.Pe timpul lui Ceausescu,aveam servici ,casa si masa,dar tinerii de azi ce au???????Pentru ce au studiat????Pleaca lumea din tara ,de ce????????De ce nu putem munci in tara noastra .A-ti vandut tara pe bucati.Sa dati tot ce ati furat ,inapoi sa scapati tara de nevoi .Voi spanzurat voi omorati ,la nimic nu va ganditi,acu stau si ma intreb ????????????DAR VOI DE FAPT CINE SANTETI....Amurit atata lume la revolutie ca sa o duceti ,numai voi bine.Zicea Basescu imi amintesc ; sa traim bine...pai bine a zis,dar noi nu am priceput ,ca de fap la familia lui sa referit .UNDE-I BANDA LUI COROI ,SA IA TOT DE LA CIOCOI ,SA SCOATA TARA DIN SARACIE ,SI ATUNCI VOM DUCEO CU TOTII BINE......